Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa herkozen als partijleider
PRETORIA (ANP/RTR) - De onder druk staande Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is herkozen als partijleider van het Afrikaanse Nationaal Congres (ANC). Ondanks het schandaal 'Farmgate', dat de Zuid-Afrikanen al weken in de greep houdt, hebben zijn partijgenoten besloten om Ramaphosa te blijven steunen. Hij versloeg zijn tegenstander, voormalig gezondheidsminister Zweli Mkhize, in een laatste stemronde.
Uit een deze maand gepubliceerd rapport zou volgens de oppositie blijken dat de president schuldig is aan wangedrag. Ramaphosa zou een groot bedrag in cash hebben verstopt in zijn sofa op zijn boerderij. De affaire kwam aan het rollen toen bleek dat dat geld gestolen was, maar Ramaphosa deed geen aangifte, volgens critici omdat het om zwart geld gaat.
De oppositie wilde een afzettingsprocedure aangaan na de onthullingen, maar ook toen bleek het ANC Ramaphosa nog te steunen. Na dagenlang te hebben vergaderd stemden de parlementariërs van de regeringspartij tegen de aanname van het rapport, waardoor Ramaphosa kan blijven zitten. De oppositie is nog naar de rechter gestapt om hem alsnog af te kunnen zetten.
Ramaphosa kan door zijn herverkiezing beginnen aan zijn tweede termijn van vijf jaar als partijleider. De eerstvolgende landelijke verkiezingen zijn gepland in 2024.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
7 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
9 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
11 uur geleden