Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa herkozen als partijleider
PRETORIA (ANP/RTR) - De onder druk staande Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is herkozen als partijleider van het Afrikaanse Nationaal Congres (ANC). Ondanks het schandaal 'Farmgate', dat de Zuid-Afrikanen al weken in de greep houdt, hebben zijn partijgenoten besloten om Ramaphosa te blijven steunen. Hij versloeg zijn tegenstander, voormalig gezondheidsminister Zweli Mkhize, in een laatste stemronde.
Uit een deze maand gepubliceerd rapport zou volgens de oppositie blijken dat de president schuldig is aan wangedrag. Ramaphosa zou een groot bedrag in cash hebben verstopt in zijn sofa op zijn boerderij. De affaire kwam aan het rollen toen bleek dat dat geld gestolen was, maar Ramaphosa deed geen aangifte, volgens critici omdat het om zwart geld gaat.
De oppositie wilde een afzettingsprocedure aangaan na de onthullingen, maar ook toen bleek het ANC Ramaphosa nog te steunen. Na dagenlang te hebben vergaderd stemden de parlementariërs van de regeringspartij tegen de aanname van het rapport, waardoor Ramaphosa kan blijven zitten. De oppositie is nog naar de rechter gestapt om hem alsnog af te kunnen zetten.
Ramaphosa kan door zijn herverkiezing beginnen aan zijn tweede termijn van vijf jaar als partijleider. De eerstvolgende landelijke verkiezingen zijn gepland in 2024.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
7 uur geleden