Zuid-Afrikaanse president Ramaphosa herkozen als partijleider
PRETORIA (ANP/RTR) - De onder druk staande Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is herkozen als partijleider van het Afrikaanse Nationaal Congres (ANC). Ondanks het schandaal 'Farmgate', dat de Zuid-Afrikanen al weken in de greep houdt, hebben zijn partijgenoten besloten om Ramaphosa te blijven steunen. Hij versloeg zijn tegenstander, voormalig gezondheidsminister Zweli Mkhize, in een laatste stemronde.
Uit een deze maand gepubliceerd rapport zou volgens de oppositie blijken dat de president schuldig is aan wangedrag. Ramaphosa zou een groot bedrag in cash hebben verstopt in zijn sofa op zijn boerderij. De affaire kwam aan het rollen toen bleek dat dat geld gestolen was, maar Ramaphosa deed geen aangifte, volgens critici omdat het om zwart geld gaat.
De oppositie wilde een afzettingsprocedure aangaan na de onthullingen, maar ook toen bleek het ANC Ramaphosa nog te steunen. Na dagenlang te hebben vergaderd stemden de parlementariërs van de regeringspartij tegen de aanname van het rapport, waardoor Ramaphosa kan blijven zitten. De oppositie is nog naar de rechter gestapt om hem alsnog af te kunnen zetten.
Ramaphosa kan door zijn herverkiezing beginnen aan zijn tweede termijn van vijf jaar als partijleider. De eerstvolgende landelijke verkiezingen zijn gepland in 2024.
Meer uit Buitenland
ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
13 minuten geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
38 minuten geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geleden