Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrikaanse president overweegt aftreden na schandaal

Zuid-Afrikaanse president overweegt aftreden na schandaal

JOHANNESBURG (ANP) - De top van het in Zuid-Afrika regerende Afrikaans Nationaal Congres (ANC) komt donderdagavond bijeen om een onderzoeksrapport te bespreken naar wat de affaire Phala Phala-boerderij wordt genoemd. President Cyril Ramaphosa zou op het punt staan af te treden naar aanleiding van het rapport, omdat het resultaat een afzettingsprocedure tegen de president zou rechtvaardigen. De Phala Phala-boerderij is een landgoed en wildpark van Ramaphosa ten noorden van Pretoria.

De grote vraag in het schandaal is waar een vermogen in cash in buitenlands geld vandaan komt dat verstopt zat in onder meer een sofa. Het geld werd gestolen nadat vermoedelijk een personeelslid op de buitenlandse valuta was gestuit. Het zou om zeker 580.000 dollar gaan, maar mogelijk veel meer. Ramaphosa heeft geen aangifte gedaan van de diefstal. Hij zou wel de dieven hebben achterhaald, ontvoerd en zwijggeld hebben betaald.

Toen de diefstal toch naar buiten kwam zei hij dat het geld in de sofa was gestopt nadat een Soedanese veehandelaar op Eerste Kerstdag 2020 twintig buffels had gekocht en in cash betaalde. Er is volgens het onderzoek echter geen bewijs dat zo'n bedrag legaal het land is binnengekomen of legaal is verworven bij een andere transactie.

Meer uit Buitenland

Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

15 minuten geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

17 minuten geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

1 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

4 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

5 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

6 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

7 uur geleden