Zuid-Afrikaanse parlementsgebouw deels verwoest door brand
KAAPSTAD (ANP/AFP/DPA) - Het Zuid-Afrikaanse parlementsgebouw in Kaapstad is zondag getroffen door een zeer grote brand. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN is een stuk dak ingestort en de zaal waar het lagerhuis vroeger was gehuisvest, is verwoest. Ook het gedeelte waar het parlement tegenwoordig zit is volgens een woordvoerder compleet afgebrand.
Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers. Zuid-Afrikaanse parlementsleden zijn momenteel met kerstreces.
De brand brak zondagochtend vroeg uit en tientallen brandweerlieden kwamen ter plaatse. Hoewel de Zuid-Afrikaanse minister van Infrastructuur eerder op zondag meldde dat de situatie onder controle was, bleek het vuur zich aan het begin van de middag toch verder te hebben verspreid.
Man gearresteerd
De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Volgens president Cyril Ramaphosa is er een man gearresteerd. Hij is ondervraagd en moet dinsdag voor de rechter verschijnen, meldt de lokale politie. Over zijn identiteit en hoe hij betrokken zou zijn bij de brand is verder nog niets bekend.
Het vuur ontstond vermoedelijk in het originele deel van het gebouw in Kaapstad, in een van de kantoren. Het complex stamt uit 1884 en werd later twee keer uitgebreid. Later verspreidde het vuur zich ook in een van de nieuwere gedeeltes, waar het parlement tegenwoordig zetelt.
Grote vlammen
Op beelden is te zien hoe grote vlammen uit het gebouw komen. Zwarte rook verspreidt zich daarnaast door delen van de buurt waar het parlement is gehuisvest. Ook enkele kantoortjes en een sportschool die in het parlement zijn ondergebracht hebben schade opgelopen.
Hoewel het parlement van Zuid-Afrika zich in Kaapstad bevindt, wordt het land geregeerd vanuit Pretoria, bijna 1500 kilometer verderop.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.
14 minuten geledenDORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.
30 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de dodelijke explosie in de buurt van een beroemd fort in New Delhi omschreven als een samenzwering. Hij beloofde tijdens een bezoek aan Bhutan dat de betrokkenen hun straf niet ontlopen.
44 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - In Roemenië zijn vermoedelijke resten van een drone gevonden, zo'n 5 kilometer binnen de landsgrenzen. Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dit na een nachtelijke Russische aanval op Oekraïense havens aan de Donau.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India kan nog niet met zekerheid zeggen wat de fatale explosie van een auto in New Delhi veroorzaakte. Minister van Binnenlandse Zaken Amit Shah liet maandagavond laat weten "alle opties open te houden" in afwachting van het politieonderzoek. Bij de explosie kwamen meerdere mensen om het leven.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand gaat aan de Verenigde Staten laten weten dat het vredesakkoord met Cambodja niet verder wordt geïmplementeerd. Daarmee is de deal tussen de twee Zuidoost-Aziatische landen, die in het bijzijn van president Donald Trump werd ondertekend, voorlopig van de baan.
5 uur geleden