Zuid-Afrikaan Lategan wint met open deur etappe in Dakar Rally
RIYAD (ANP) - De Zuid-Afrikaan Henk Lategan heeft de vijfde etappe van de Dakar Rally op zijn naam geschreven. De coureur reed een groot deel van de klassementsproef met een open deur. Lategan kreeg de deur van zijn Toyota niet meer dicht en besloot daarom zo door te racen door het Saudische zand. De Zuid-Afrikaan, die de afgelopen dagen met veel pech te maken had, vierde zijn eerste overwinning in deze Dakar.
Lategan legde de klassementsproef over 421 kilometer, met start en finish in hoofdstad Riyad van Saudi-Arabië, bijna twee minuten sneller af dan Sébastien Loeb. De Fransman eindigde als tweede en haalde zo'n 3 minuten af van zijn achterstand in het klassement op de leidende Nasser Al-Attiyah. De Qatarees heeft nog altijd een ruime marge van 35 minuten op Loeb.
De Dakar-veteranen Stéphane Peterhansel en Carlos Sainz verloren veel tijd. De Spanjaard kreeg onderweg te maken met een kapotte schokdemper en werd geholpen door Peterhansel, 'Monsieur Dakar' met veertien eindzeges.
Dagklassement
Bernhard ten Brinke was de beste Nederlander in het dagklassement, op de vijftiende plaats. Tom en Tim Coronel zijn de eerste Nederlanders in het klassement. De broers Coronel staan achttiende, op een kleine drie uur van Al-Attiyah.
Bij de trucks zegevierde de Rus Andrej Karginov. Hij was drie teamgenoten van Kamaz te snel af. Janus van Kasteren uit het team van De Rooy eindigde als vijfde.
345 kilometer
De auto's en trucks legden donderdag een ander parcours af dan de motoren, die in een lus rond de andere kant van Riyad reden. Voor de motorcoureurs was de klassementsproef 345 kilometer. De Australiër Toby Price won de etappe, maar kreeg na afloop een tijdstraf van zes minuten. De Italiaanse MotoGP-coureur Danilo Petrucci, die debuteert in de Dakar Rally, eindigde op ruim vier minuten als tweede, maar wint de etappe nu alsnog. Daarmee is hij volgens de organisatie de eerste MotoGP-coureur die een Dakar-etappe wint. De Brit Sam Sunderland behield de leiding in het algemeen klassement.
Toen al heel wat coureurs binnen waren, besloot de organisatie de etappe voor de motoren stil te leggen. Er waren niet genoeg medische helikopters meer beschikbaar om assistentie te verlenen in geval van nood.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
12 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
15 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
20 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
23 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
1 dag geleden