Zuid-Afrikaan Lategan wint met open deur etappe in Dakar Rally
RIYAD (ANP) - De Zuid-Afrikaan Henk Lategan heeft de vijfde etappe van de Dakar Rally op zijn naam geschreven. De coureur reed een groot deel van de klassementsproef met een open deur. Lategan kreeg de deur van zijn Toyota niet meer dicht en besloot daarom zo door te racen door het Saudische zand. De Zuid-Afrikaan, die de afgelopen dagen met veel pech te maken had, vierde zijn eerste overwinning in deze Dakar.
Lategan legde de klassementsproef over 421 kilometer, met start en finish in hoofdstad Riyad van Saudi-Arabië, bijna twee minuten sneller af dan Sébastien Loeb. De Fransman eindigde als tweede en haalde zo'n 3 minuten af van zijn achterstand in het klassement op de leidende Nasser Al-Attiyah. De Qatarees heeft nog altijd een ruime marge van 35 minuten op Loeb.
De Dakar-veteranen Stéphane Peterhansel en Carlos Sainz verloren veel tijd. De Spanjaard kreeg onderweg te maken met een kapotte schokdemper en werd geholpen door Peterhansel, 'Monsieur Dakar' met veertien eindzeges.
Dagklassement
Bernhard ten Brinke was de beste Nederlander in het dagklassement, op de vijftiende plaats. Tom en Tim Coronel zijn de eerste Nederlanders in het klassement. De broers Coronel staan achttiende, op een kleine drie uur van Al-Attiyah.
Bij de trucks zegevierde de Rus Andrej Karginov. Hij was drie teamgenoten van Kamaz te snel af. Janus van Kasteren uit het team van De Rooy eindigde als vijfde.
345 kilometer
De auto's en trucks legden donderdag een ander parcours af dan de motoren, die in een lus rond de andere kant van Riyad reden. Voor de motorcoureurs was de klassementsproef 345 kilometer. De Australiër Toby Price won de etappe, maar kreeg na afloop een tijdstraf van zes minuten. De Italiaanse MotoGP-coureur Danilo Petrucci, die debuteert in de Dakar Rally, eindigde op ruim vier minuten als tweede, maar wint de etappe nu alsnog. Daarmee is hij volgens de organisatie de eerste MotoGP-coureur die een Dakar-etappe wint. De Brit Sam Sunderland behield de leiding in het algemeen klassement.
Toen al heel wat coureurs binnen waren, besloot de organisatie de etappe voor de motoren stil te leggen. Er waren niet genoeg medische helikopters meer beschikbaar om assistentie te verlenen in geval van nood.
Meer uit Sport
SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
9 uur geleden