Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrikaan Lategan wint met open deur etappe in Dakar Rally

Zuid-Afrikaan Lategan wint met open deur etappe in Dakar Rally

RIYAD (ANP) - De Zuid-Afrikaan Henk Lategan heeft de vijfde etappe van de Dakar Rally op zijn naam geschreven. De coureur reed een groot deel van de klassementsproef met een open deur. Lategan kreeg de deur van zijn Toyota niet meer dicht en besloot daarom zo door te racen door het Saudische zand. De Zuid-Afrikaan, die de afgelopen dagen met veel pech te maken had, vierde zijn eerste overwinning in deze Dakar.

Lategan legde de klassementsproef over 421 kilometer, met start en finish in hoofdstad Riyad van Saudi-Arabië, bijna twee minuten sneller af dan Sébastien Loeb. De Fransman eindigde als tweede en haalde zo'n 3 minuten af van zijn achterstand in het klassement op de leidende Nasser Al-Attiyah. De Qatarees heeft nog altijd een ruime marge van 35 minuten op Loeb.

De Dakar-veteranen Stéphane Peterhansel en Carlos Sainz verloren veel tijd. De Spanjaard kreeg onderweg te maken met een kapotte schokdemper en werd geholpen door Peterhansel, 'Monsieur Dakar' met veertien eindzeges.

Dagklassement

Bernhard ten Brinke was de beste Nederlander in het dagklassement, op de vijftiende plaats. Tom en Tim Coronel zijn de eerste Nederlanders in het klassement. De broers Coronel staan achttiende, op een kleine drie uur van Al-Attiyah.

Bij de trucks zegevierde de Rus Andrej Karginov. Hij was drie teamgenoten van Kamaz te snel af. Janus van Kasteren uit het team van De Rooy eindigde als vijfde.

345 kilometer

De auto's en trucks legden donderdag een ander parcours af dan de motoren, die in een lus rond de andere kant van Riyad reden. Voor de motorcoureurs was de klassementsproef 345 kilometer. De Australiër Toby Price won de etappe, maar kreeg na afloop een tijdstraf van zes minuten. De Italiaanse MotoGP-coureur Danilo Petrucci, die debuteert in de Dakar Rally, eindigde op ruim vier minuten als tweede, maar wint de etappe nu alsnog. Daarmee is hij volgens de organisatie de eerste MotoGP-coureur die een Dakar-etappe wint. De Brit Sam Sunderland behield de leiding in het algemeen klassement.

Toen al heel wat coureurs binnen waren, besloot de organisatie de etappe voor de motoren stil te leggen. Er waren niet genoeg medische helikopters meer beschikbaar om assistentie te verlenen in geval van nood.

Meer uit Sport

Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

3 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

7 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

7 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

7 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

8 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

8 uur geleden