Zuid-Afrika zoekt nieuwe exportmarkten na hoge importheffing VS
PRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Zuid-Afrika gaat op zoek naar nieuwe markten in Afrika en Azië terwijl het blijft onderhandelen met de Verenigde Staten over de dreigende importheffing van 30 procent. Dat zei president Cyril Ramaphosa maandag. De VS zijn de op een na grootste handelspartner van Zuid-Afrika en het land vreest voor fors banenverlies.
Zuid-Afrika heeft van de Amerikaanse president Donald Trump een relatief hoog tarief opgelegd gekregen. "Onze hoogste prioriteit is het beschermen van onze exportindustrieën", zei Ramaphosa. "We blijven in gesprek met de VS in een poging om markttoegang voor onze producten te behouden. We moeten ook de diversificatie van onze exportmarkten versnellen, met name door de intra-Afrikaanse handel te verdiepen."
Het Afrikaanse land heeft gewaarschuwd dat mogelijk 100.000 banen verloren kunnen gaan door de tarieven. De werkloosheid in het land is al boven de 30 procent. De nieuwe heffing raakt vooral de Zuid-Afrikaanse landbouw-, auto- en textielsector.
Investeringen in VS
De regering heeft een loket opgezet dat exporteurs en producenten moet helpen bij het verkennen van alternatieve markten in de rest van Afrika, Azië en het Midden-Oosten.
In een poging de hoge importheffingen te voorkomen, heeft Zuid-Afrika aangeboden om lng en enkele landbouwproducten uit de VS te importeren, zei de handelsminister vorige week. Ook wil het land investeren in de mijnbouw- en metaalrecyclingindustrie van de VS. "Zuid-Afrika vormt op handelsgebied geen bedreiging voor de Amerikaanse economie of nationale veiligheid", verklaarden de ministers van Handel en Buitenlandse Zaken.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
6 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
17 uur geleden