Zuid-Afrika zoekt nieuwe exportmarkten na hoge importheffing VS
PRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Zuid-Afrika gaat op zoek naar nieuwe markten in Afrika en Azië terwijl het blijft onderhandelen met de Verenigde Staten over de dreigende importheffing van 30 procent. Dat zei president Cyril Ramaphosa maandag. De VS zijn de op een na grootste handelspartner van Zuid-Afrika en het land vreest voor fors banenverlies.
Zuid-Afrika heeft van de Amerikaanse president Donald Trump een relatief hoog tarief opgelegd gekregen. "Onze hoogste prioriteit is het beschermen van onze exportindustrieën", zei Ramaphosa. "We blijven in gesprek met de VS in een poging om markttoegang voor onze producten te behouden. We moeten ook de diversificatie van onze exportmarkten versnellen, met name door de intra-Afrikaanse handel te verdiepen."
Het Afrikaanse land heeft gewaarschuwd dat mogelijk 100.000 banen verloren kunnen gaan door de tarieven. De werkloosheid in het land is al boven de 30 procent. De nieuwe heffing raakt vooral de Zuid-Afrikaanse landbouw-, auto- en textielsector.
Investeringen in VS
De regering heeft een loket opgezet dat exporteurs en producenten moet helpen bij het verkennen van alternatieve markten in de rest van Afrika, Azië en het Midden-Oosten.
In een poging de hoge importheffingen te voorkomen, heeft Zuid-Afrika aangeboden om lng en enkele landbouwproducten uit de VS te importeren, zei de handelsminister vorige week. Ook wil het land investeren in de mijnbouw- en metaalrecyclingindustrie van de VS. "Zuid-Afrika vormt op handelsgebied geen bedreiging voor de Amerikaanse economie of nationale veiligheid", verklaarden de ministers van Handel en Buitenlandse Zaken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
6 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.
7 uur geleden