Zuid-Afrika scherpt maatregelen tegen corona aan
JOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - Zuid-Afrika scherpt maatregelen tegen corona aan om de opmars van de zeer besmettelijke Delta-variant een halt toe te roepen. Alle bijeenkomsten, of ze nu binnen of in de buitenlucht plaatsvinden, worden verboden. De verkoop van alcohol gaat ook in de ban. Restaurants mogen alleen meeneemmaaltijden serveren en bestellingen afleveren.
Dat heeft president Cyril Ramaphosa zondag gezegd in een televisietoespraak. Hij noemde de verspreiding van de Delta-variant "zeer serieus". Zaterdag registreerde Zuid-Afrika 18.000 nieuwe besmettingen, bijna evenveel als tijdens de piek van de tweede golf besmettingen in januari. Het land is met het aantal besmettingen en doden het zwaarst getroffen op het Afrikaanse continent.
Vanaf woensdag gaan scholen dicht. Stranden en parken blijven open. Er komt een avondklok van 21.00 tot 04.00 uur. De strenge maatregelen gelden voor twee weken, daarna bekijkt de regering of ze verlengd worden of dat er ruimte is voor versoepelingen.
Met vaccinatie schiet het nog niet erg op in Zuid-Afrika. Er zijn nog maar 2,7 miljoen prikken gezet op een totale bevolking van 60 miljoen. Het land heeft onlangs via het internationale programma Covax 1,4 miljoen doses van het Pfizervaccin ontvangen. De regering wil het aantal vaccinaties per dag meer dan verdubbelen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
35 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
8 uur geleden