Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrika naar VN-hof in Den Haag om verwacht offensief Rafah

Zuid-Afrika naar VN-hof in Den Haag om verwacht offensief Rafah

DEN HAAG (ANP) - Zuid-Afrika wil dat het Internationaal Gerechtshof in Den Haag zich uitspreekt over de geplande Israëlische grondoperatie in Rafah. De Zuid-Afrikaanse regering zegt te vrezen voor grootschalige verwoestingen en veel slachtoffers.

Zuid-Afrika stapte eerder al naar gerechtshof vanwege de Israëlische aanval op de Gazastrook. Het hof in het Vredespaleis gaf de Israëlische autoriteiten vorige maand opdracht alles te doen om genocide te voorkomen in het dichtbevolkte kustgebied.

De Zuid-Afrikaanse autoriteiten zeggen op 12 februari een aanvullend verzoek te hebben ingediend. Ze noemen Rafah het laatste toevluchtsoord voor de Gazanen. Zuid-Afrika wil dat de rechters bekijken of ze aanvullende maatregelen moeten nemen om de rechten van Palestijnen te beschermen.

Grote bezorgdheid

In Rafah bevinden zich veel mensen die zijn gevlucht uit andere delen van de Gazastrook. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de zuidelijke stad omschreven als het "laatste bolwerk" van Hamas en zei dat de groep ook daar verslagen moet worden.

Dat plan leidt internationaal tot grote bezorgdheid. In Rafah zouden zich ongeveer anderhalf miljoen mensen bevinden, vele malen meer dan voor de oorlog tussen Israël en Hamas. Het is onduidelijk waar die vluchtelingen naartoe moeten als het geweld verder oplaait.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister wijst EU-sancties tegen kolonisten af

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.

3 minuten geleden
Schutter Correspondents' Dinner ontkent dat hij Trump wilde doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.

4 minuten geleden
Rechter doet 15 juni uitspraak in zaak Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.

42 minuten geleden
EU-landen eens over sancties gewelddadige Israëlische kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.

1 uur geleden
VN slaan alarm over burgerdoden door drones in Soedan

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.

1 uur geleden
Filipijns parlement stemt in met afzettingsprocedure Sara Duterte

QUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.

2 uur geleden
EU legt opnieuw sancties op om ontvoering Oekraïense kinderen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.

2 uur geleden