Zuid-Afrika: meer dan 40 landen willen lid worden van BRICS
JOHANNESBURG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meer dan veertig landen willen lid worden van het samenwerkingsverband BRICS dat nu nog bestaat uit Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. Dat zei een Zuid-Afrikaanse diplomaat die verantwoordelijk is voor de relaties binnen het blok. Volgende maand vindt in Johannesburg een top plaats van de BRICS-landen.
Op de top die plaatsvindt van 22 tot en met 24 augustus wordt onder meer gepraat over uitbreiding van het samenwerkingsverband. Zuid-Afrika wil dat de BRICS-groep een sterke tegenhanger wordt van de westerse landen op geopolitiek en economisch gebied. Het Afrikaanse land is de huidige voorzitter van de BRICS-alliantie.
Landen als Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten, Kazachstan, Iran, Egypte, Argentinië, Egypte en Indonesië hebben of al een formele aanvraag gedaan om lid te worden van de BRICS-groep of interesse getoond in een lidmaatschap, aldus Zuid-Afrika.
Afwezigheid Poetin
De Russische president Vladimir Poetin zal de BRICS-top niet bijwonen. Hij stuurt zijn buitenlandminister Sergej Lavrov. De landen hebben dat in gezamenlijk overleg besloten, aldus het kantoor van de Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa.
Zuid-Afrika is als lid van het Internationaal Strafhof (ICC) verplicht Poetin te arresteren als hij het land betreedt. Het hof in Den Haag heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd vanwege illegale deportatie van Oekraïense kinderen. Volgens het kantoor van Ramaphosa wordt de top wel bijgewoond door de leiders van de vier andere BRICS-landen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
25 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
9 uur geleden