Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrika keurt Sinovac-vaccin uit China goed

Zuid-Afrika keurt Sinovac-vaccin uit China goed

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft het in China ontwikkelde Sinovac-vaccin goedgekeurd, zo maakte het Zuid-Afrikaanse ministerie van Gezondheid bekend. De goedkeuring tot gebruik van het vaccin komt op een moment dat Zuid-Afrika te maken heeft met een almaar groeiend aantal coronabesmettingen nu de zeer besmettelijke Delta-variant er dominant is.

Circa 3,3 miljoen van de 60 miljoen Zuid-Afrikanen zijn tegen corona ingeënt, oftewel iets meer dan 5 procent. Sinds de uitbraak van de pandemie zijn ongeveer 2 miljoen besmettingen vastgesteld. Het werkelijke aantal ligt vermoedelijk hoger omdat er op het platteland veel minder wordt getest. Zeker 60.000 Zuid-Afrikanen stierven al aan corona.

Er bestonden aanvankelijk twijfels rondom de effectiviteit van het Sinovac-vaccin, vanwege gebrekkige transparantie in de klinische proefdata. Die twijfels zijn deels weggenomen door in juli vrijgegeven data, waaruit blijkt dat het vaccin in Uruguay meer dan 90 procent effectief is in het verminderen van sterfgevallen en opnames op de intensive care.

Meer uit Buitenland

Landen droppen tientallen pallets met hulpgoederen boven Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.

50 minuten geleden
Corruptiebestrijder Kyiv ontdekt gesjoemel met militaire aankopen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.

2 uur geleden
Hamas legt wapens niet neer voor er een Palestijnse staat is

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.

5 uur geleden
Portugal roept alarmfase uit over hitte en bosbrandgevaar

LISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.

6 uur geleden
Bijna honderd doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.

7 uur geleden
Legerleider Israël: meer aanvallen zonder vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.

8 uur geleden
Nieuwe astronautenploeg aangekomen in ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/AFP) - Na een reis van vijftien uur in een SpaceX-capsule is een team van vier astronauten aangekomen in het internationale ruimtestation ISS.

10 uur geleden