Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrika: bewust van uitleveringsplicht als Poetin ons bezoekt

Zuid-Afrika: bewust van uitleveringsplicht als Poetin ons bezoekt

PRETORIA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika is zich bewust van zijn wettelijke verplichting, mocht de Russische president Vladimir Poetin naar het Afrikaanse land komen. Dat zegt een woordvoerder van president Cyril Ramaphosa als reactie op het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) deze week tegen president Vladimir Poetin uitvaardigde.

Hoewel een bezoek van de Russische president aan Zuid-Afrika niet is bevestigd, was eerder de verwachting dat hij wel zou verschijnen op de bijeenkomst van BRICS-landen, in augustus in het Zuid-Afrikaanse Durban. De BRICS-landen zijn Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. Nu het arrestatiebevel zijn bewegingsvrijheid verder inperkt, is het nog maar de vraag of dit gaat gebeuren.

Vanwege het internationale arrestatiebevel zouden landen die het ICC erkennen Poetin moeten oppakken als hij in hun land is. Dit brengt Zuid-Afrika in een lastig parket omdat het nog altijd lid is van het ICC, terwijl het in 2017 dreigde eruit te stappen. Ook heeft het Afrikaanse land de Russische inval in Oekraïne nog niet veroordeeld.

In 2015 weigerde Zuid-Afrika al eens om de Soedanese president Omar al-Bashir uit te leveren, na een arrestatiebevel van het ICC.

Meer uit Buitenland

Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

37 minuten geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

42 minuten geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

2 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

2 uur geleden
Voor altijd 'sterke' troepenmacht VS in Europa, verzekert Rutte

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.

2 uur geleden
Opwekking energie en veiligheid steeds meer verweven op Noordzee

HAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.

2 uur geleden
Premier Hongarije beschuldigt Oekraïne van politieke inmenging

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.

2 uur geleden