Zuckerberg in een dag 25 miljard euro armer door koersval Meta
MENLO PARK (ANP/RTR) - Mark Zuckerberg voelt de koersval van het moederbedrijf van Facebook in zijn portemonnee. De topman van Meta verloor donderdag 29 miljard dollar (25 miljard euro) doordat zijn aandelen een stuk minder waard werden. Meta ging keihard onderuit op de beurs na een zwaar tegenvallend kwartaalbericht van het socialemediaconcern.
Het is in dollars de grootste waardedaling van een bedrijf ooit op één dag in de Amerikaanse beursgeschiedenis, meldt financieel persbureau Bloomberg. Meta was een uur voor het sluiten van de Amerikaanse beurzen ruim 26 procent kwijt, waardoor meer dan 200 miljard dollar aan beurswaarde verdampte. Zuckerberg heeft meer dan een achtste van de aandelen van Meta in zijn bezit.
Bloomberg meldt op basis van bronnen dat Zuckerberg zijn medewerkers tijdens een digitale bijeenkomst heeft uitgelegd dat de koersval het gevolg is van tegenvallende kwartaalcijfers. Hij riep zijn werknemers op zich te concentreren op hun werk. Bloomberg schrijft op basis van een ingewijde dat Zuckerberg rode ogen leek te hebben en een bril droeg. Werknemers kregen te horen dat hij mogelijk zou kunnen huilen omdat hij last heeft van zijn oog.
Elon Musk weet hoe Mark Zuckerberg zich voelt. De Tesla-topman verloor in november in een dag 35 miljard dollar doordat het bedrijf een stuk lager werd gezet door beleggers. Dat gebeurde nadat Musk op Twitter aan zijn volgers vroeg of hij 10 procent van zijn deel in de fabrikant van elektrische auto's moest verkopen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
22 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geleden