Zuckerberg in een dag 25 miljard euro armer door koersval Meta
MENLO PARK (ANP/RTR) - Mark Zuckerberg voelt de koersval van het moederbedrijf van Facebook in zijn portemonnee. De topman van Meta verloor donderdag 29 miljard dollar (25 miljard euro) doordat zijn aandelen een stuk minder waard werden. Meta ging keihard onderuit op de beurs na een zwaar tegenvallend kwartaalbericht van het socialemediaconcern.
Het is in dollars de grootste waardedaling van een bedrijf ooit op één dag in de Amerikaanse beursgeschiedenis, meldt financieel persbureau Bloomberg. Meta was een uur voor het sluiten van de Amerikaanse beurzen ruim 26 procent kwijt, waardoor meer dan 200 miljard dollar aan beurswaarde verdampte. Zuckerberg heeft meer dan een achtste van de aandelen van Meta in zijn bezit.
Bloomberg meldt op basis van bronnen dat Zuckerberg zijn medewerkers tijdens een digitale bijeenkomst heeft uitgelegd dat de koersval het gevolg is van tegenvallende kwartaalcijfers. Hij riep zijn werknemers op zich te concentreren op hun werk. Bloomberg schrijft op basis van een ingewijde dat Zuckerberg rode ogen leek te hebben en een bril droeg. Werknemers kregen te horen dat hij mogelijk zou kunnen huilen omdat hij last heeft van zijn oog.
Elon Musk weet hoe Mark Zuckerberg zich voelt. De Tesla-topman verloor in november in een dag 35 miljard dollar doordat het bedrijf een stuk lager werd gezet door beleggers. Dat gebeurde nadat Musk op Twitter aan zijn volgers vroeg of hij 10 procent van zijn deel in de fabrikant van elektrische auto's moest verkopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
17 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
5 uur geleden