Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zucht van verlichting in EU nu Poolse oppositie lijkt te winnen

Zucht van verlichting in EU nu Poolse oppositie lijkt te winnen

LUXEMBURG (ANP) - EU-landen als Nederland en de Europese Commissie tonen zich voorzichtig opgelucht over de verkiezingswinst van de oppositie die zich in Polen aftekent. Dat zou "heel goed nieuws zijn", zegt demissionair klimaatminister Rob Jetten. Over bijvoorbeeld klimaat en migratie staan Nederland en Polen nu nog vaak tegenover elkaar.

Peilingen onder kiezers die zondag hun stem hebben uitgebracht voorspellen dat de huidige conservatief-nationalistische Poolse regering geen meerderheid meer haalt en de macht zal moeten afstaan. De klimaatministers van de EU-landen die in Luxemburg bijeen zijn voor overleg benadrukken dat het nog om exitpolls gaat, maar verwelkomen de overwinning voor de oppositie toch voorzichtig.

Het zou "absoluut geweldig nieuws zijn voor Europa en de EU als zulke belangrijke Centraal-Europese landen terugkeren in het hart van het Europese beleid", zegt Eurocommissaris Maros Sefcovic, die het Europese klimaatbeleid coördineert. De afgelopen jaren verzetten Polen en Hongarije zich steevast tegen ambitieuzer klimaatplannen en bijvoorbeeld het samen opvangen en verdelen van asielzoekers. Ook Sefcovic eigen Slowakije lijkt die richting in te slaan.

"Alle ambitieuze klimaatleiders van Europa volgen de ontwikkelingen in Polen op de voet", zegt de Zweedse klimaatminister Romina Pourmokhtari. "Natuurlijk geeft het een krachtige boodschap af als er een regering komt die pragmatischer kijkt naar klimaat."

Meer uit Buitenland

Neergeschoten Colombiaanse presidentskandidaat geopereerd

BOGOTA (ANP/AFP) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe die werd neergeschoten in Bogota is geopereerd. De operatie is geslaagd, maar de komende uren zullen essentieel zijn voor zijn herstel, meldde burgemeester Carlos Fernando Galán.

33 minuten geleden
Politie Los Angeles verricht arrestaties, dreigt met meer

LOS ANGELES (ANP) - De politie van Los Angeles heeft arrestaties verricht bij het protest in de stad tegen de immigratiediensten. De politie waarschuwt dat de bijeenkomst verboden is en dat mensen moeten vertrekken. President Donald Trump heeft ook militairen van de Nationale Garde naar het gebied gestuurd, gedreigd wordt met zwaardere eenheden.

3 uur geleden
Italiaanse stembureaus geopend voor referendum over burgerschap

ROME (ANP/RTR) - Italië gaat naar de stembus in een tweedaags referendum over burgerschap en de arbeidsmarkt. Het referendum was een initiatief van de vakbonden en de oppositie en wordt gezien als een manier om de rechtse regering van Giorgia Meloni onder druk te zetten. Het kabinet probeerde te voorkomen dat het referendum voldoende steun zou krijgen om bindend te worden verklaard.

3 uur geleden
Trump zet Nationale Garde in om protesten Los Angeles te stoppen

LOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zet zaterdagavond tweeduizend soldaten van de Nationale Garde in om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken, heeft een woordvoerder van het Witte Huis bekendgemaakt. Eerder opperde Tom Homan, binnen de regering-Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, die maatregel al.

6 uur geleden
Trump: federale regering zal ingrijpen als protesten LA aanhouden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat als de protesten tegen de arrestaties van immigranten in Los Angeles aanhouden de federale regering zal ingrijpen. Eerder zei Tom Homan, binnen de regering van Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, al dat hij soldaten van de Nationale Garde wil inzetten.

7 uur geleden
Presidentskandidaat Colombia gewond na aanslag

BOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.

8 uur geleden
Opnieuw protesten in Los Angeles om aanhoudingen immigranten

LOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.

9 uur geleden