Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zowel Macron als Scholz is bereid tot lange oorlog in Oekraïne

Zowel Macron als Scholz is bereid tot lange oorlog in Oekraïne

MÜNCHEN (ANP/RTR/AFP) - Op de internationale Veiligheidsconferentie van München hebben de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz hun bereidheid benadrukt om Oekraïne zo lang te blijven steunen als nodig is.

Macron riep bondgenoten op om de militaire steun aan Oekraïne verder op te voeren, zodat het land een tegenoffensief kan voeren.

"Het is Moskou dat de keuze heeft gemaakt om een oorlog te starten", zei de Franse president. "Het voert nu de strijd nog op, begaat oorlogsmisdaden en valt civiele infrastructuur aan. Dit is niet het geschikte moment voor dialoog."

Europese luchtverdediging

Macron riep andere Europese landen op om meer te investeren in defensie, met name luchtverdediging, om vrede op het continent af te dwingen. Hij kondigde het plan aan om in Parijs een conferentie te organiseren over gezamenlijke Europese luchtverdediging.

Eerder op de dag zei ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz dat het wijs is om op een lange oorlog te zijn voorbereid. Hij benadrukte het belang om Oekraïne te blijven steunen, zonder te speculeren over wanneer het conflict zal aflopen. Volgens Scholz staat een meerderheid van de Duitse bevolking achter dat standpunt.

Veiligheidsvraagstukken

De internationale conferentie over veiligheidsvraagstukken en internationale betrekkingen wordt al sinds zestig jaar gehouden in het Hotel Bayerischer Hof in de Beierse hoofdstad. De conferentie van vorig jaar eindigde enkele dagen voor de Russische inval op 24 februari 2022. Deze maand loopt de conferentie van 17 tot en met 19 februari. Rusland is niet uitgenodigd.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

2 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

3 uur geleden
Trump: mogelijk uitzendlicenties schrappen om kritiek op mij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

4 uur geleden
Weduwe van Charlie Kirk neemt leiding over van zijn organisatie

PHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.

4 uur geleden
EU kan geen harde afspraken maken voor klimaattop Brazilië

BRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.

5 uur geleden
Ruim 500.000 mensen op de been bij Franse protesten

PARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.

5 uur geleden
Trump zag toekomstige president in doodgeschoten Charlie Kirk

AYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.

5 uur geleden