Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgverzekeraars bevestigen onderzoek mogelijke fraude Co-Med

Zorgverzekeraars bevestigen onderzoek mogelijke fraude Co-Med

TILBURG (ANP) - De zorgverzekeraars doen onderzoek naar mogelijke fraude bij de inmiddels failliete commerciële huisartsenketen Co-Med. Dat onderzoek begon enkele maanden geleden en loopt nog. Een woordvoerder van CZ, dat als grootste verzekeraar de afhandeling van de keten coördineert, bevestigt dit na berichtgeving van EenVandaag.

Volgens CZ waren er signalen van fraude door Co-Med en is het onderzoek daarom gestart. "Co-Med heeft hieraan onvoldoende medewerking verleend en het onderzoek is daarom nog niet afgerond", aldus de woordvoerder van de zorgverzekeraar.

EenVandaag meldt dat Co-Med mogelijk veel foutieve declaraties heeft ingediend bij de verzekeraars. CZ wil daar niets over zeggen, omdat het onderzoek nog loopt. De verzekeraar wil ook niet ingaan op de mogelijke gevolgen, maar zegt wel: "in het algemeen geldt dat als er na een onderzoek fraude wordt vastgesteld, er aangifte wordt gedaan bij het Openbaar Ministerie en de bevindingen ook worden gedeeld".

Meer uit Gezond

NU'91: zorgmedewerkers werken minder door hoge brandstofprijzen

NIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.

4 dagen geleden
Meerderheid vapende jongeren gebruikt nog steeds smaakjesvapes

UTRECHT (ANP) - Van jongeren die recent hebben gevapet, gebruikt nog steeds een meerderheid de verboden vapes met een smaakje. Dat concludeert het Trimbos-instituut uit cijfers verzameld in 2025. Bijna alle ondervraagde jongeren die vapen, weten dat de verkoop van vapes met een smaakje verboden is in Nederland.

6 dagen geleden
Elk jaar 38 kinderen op spoedeisende hulp door inslikken batterij

AMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.

1 week geleden
IKNL: Kanker bij jongvolwassenen heeft langdurige gevolgen

UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

1 week geleden
RIVM verwacht weinig overlast door paasvuren vanwege wind

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.

1 week geleden
Patiënten krijgen nauwelijks informatie over kwaliteit van zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.

1 week geleden
Studie: Groningers vaker angstig en somber door aardbevingen

GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.

2 weken geleden