Zorgverzekeraar wil geen deurwaarder naar ouders toeslagenaffaire
ZEIST (ANP) - Brancheorganisatie Zorgverzekeraars Nederland wil voorkomen dat gedupeerden van de toeslagenaffaire met schulden aan zorgverzekeraars daarvoor een deurwaarder op hun dak krijgen. De club roept de slachtoffers dringend op zich te melden bij het centrale loket private schulden (www.sbn.nl).
Anders lopen ze de kans dat zorgverzekeraars schulden bij hen gaan invorderen, doordat ze niet weten dat ze slachtoffers zijn van de toeslagenaffaire, waarschuwt Zorgverzekeraars Nederland.
Het gaat om de gedupeerden met schulden aan zorgverzekeraars over de periode 1 januari 2006 tot 1 juni 2021 en die de tegemoetkoming van 30.000 euro ontvingen. Er zijn maatregelen genomen om te voorkomen dat dit geld meteen wordt opgeëist. De zorgverzekeraars willen deze ouders ontzien bij het innen van de zorgschulden, maar door de privacyregels weten ze niet altijd wie de gedupeerden zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
9 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
12 uur geleden