Zorgverzekeraar wil geen deurwaarder naar ouders toeslagenaffaire
ZEIST (ANP) - Brancheorganisatie Zorgverzekeraars Nederland wil voorkomen dat gedupeerden van de toeslagenaffaire met schulden aan zorgverzekeraars daarvoor een deurwaarder op hun dak krijgen. De club roept de slachtoffers dringend op zich te melden bij het centrale loket private schulden (www.sbn.nl).
Anders lopen ze de kans dat zorgverzekeraars schulden bij hen gaan invorderen, doordat ze niet weten dat ze slachtoffers zijn van de toeslagenaffaire, waarschuwt Zorgverzekeraars Nederland.
Het gaat om de gedupeerden met schulden aan zorgverzekeraars over de periode 1 januari 2006 tot 1 juni 2021 en die de tegemoetkoming van 30.000 euro ontvingen. Er zijn maatregelen genomen om te voorkomen dat dit geld meteen wordt opgeëist. De zorgverzekeraars willen deze ouders ontzien bij het innen van de zorgschulden, maar door de privacyregels weten ze niet altijd wie de gedupeerden zijn.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
6 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
9 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
11 uur geleden