Zorgverzekeraar wil geen deurwaarder naar ouders toeslagenaffaire
ZEIST (ANP) - Brancheorganisatie Zorgverzekeraars Nederland wil voorkomen dat gedupeerden van de toeslagenaffaire met schulden aan zorgverzekeraars daarvoor een deurwaarder op hun dak krijgen. De club roept de slachtoffers dringend op zich te melden bij het centrale loket private schulden (www.sbn.nl).
Anders lopen ze de kans dat zorgverzekeraars schulden bij hen gaan invorderen, doordat ze niet weten dat ze slachtoffers zijn van de toeslagenaffaire, waarschuwt Zorgverzekeraars Nederland.
Het gaat om de gedupeerden met schulden aan zorgverzekeraars over de periode 1 januari 2006 tot 1 juni 2021 en die de tegemoetkoming van 30.000 euro ontvingen. Er zijn maatregelen genomen om te voorkomen dat dit geld meteen wordt opgeëist. De zorgverzekeraars willen deze ouders ontzien bij het innen van de zorgschulden, maar door de privacyregels weten ze niet altijd wie de gedupeerden zijn.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
4 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
12 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
14 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
16 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
17 uur geleden