Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgverzekeraar VS houdt beleggersdag online na moord Thompson

Zorgverzekeraar VS houdt beleggersdag online na moord Thompson

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zorgverzekeraar Celene gaat een bijeenkomst voor beleggers in New York online houden in plaats van een fysieke vergadering. Het besluit volgt op de moord op topman Brian Thompson van concurrent UnitedHealthcare deze week. De bijeenkomst van Celene zou volgende week donderdag plaatsvinden op de aandelenbeurs in New York, maar wordt nu dus via internet georganiseerd, meldt zakenzender CNBC.

Thompson werd woensdag doodgeschoten in New York door een nog onbekende schutter. De aanslag vond plaats buiten het New York Hilton Midtown Hotel in het centrum van de stad. In dat hotel hield moederbedrijf UnitedHealth Group een beleggersdag om de strategie voor de komende jaren uit de doeken te doen. Het motief voor de aanslag op de topman is nog niet bekend, maar volgens de politie lijkt het te gaan om een gerichte aanslag. Er zijn foto's verspreid van de vermoedelijke dader.

Uit veiligheidsoverwegingen gaat Celene nu dus een virtuele beleggersdag organiseren. Celene heeft ook foto's van zijn topbestuurders van de website gehaald, net als verschillende andere grote zorgverzekeraars zoals Humana, Medica en CVS Health.

Amerikaanse media, waaronder NBC News en The New York Times (NYT), hebben gemeld dat op de plek van de moord kogelhulzen zijn gevonden waarin woorden waren gekerfd. Het zou volgens de NYT onder meer gaan om de woorden "delay" en "deny" (vertraag en wijs af), en volgens NBC News om "deny", "defend" en "depose" (ontken, verdedig en getuig). De woorden zouden volgens sommige media een verwijzing kunnen zijn naar het boek Delay, Deny, Defend. Dat gaat over de grote terughoudendheid van Amerikaanse zorgverzekeraars om claims uit te keren.

Meer uit Financieel

Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

2 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

3 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

5 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

22 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden