Zorgpremie stijgt door lager eigen risico met 199 euro per jaar
DEN HAAG (ANP) - De zorgpremie stijgt vanaf 2027 met 199 euro per persoon per jaar, als gevolg van de halvering van het eigen risico die het kabinet van plan is door te voeren. Dat bevestigt een woordvoerder van zorgminister Fleur Agema (PVV) na berichtgeving door De Telegraaf. De hogere premiekosten voor de verplichte basisverzekering moeten worden gedempt via onder meer toeslagen en lagere inkomstenbelastingen, is de bedoeling.
"We trekken een fors bedrag uit om de premiestijging te compenseren", aldus de woordvoerder. Het gaat om een oplopend bedrag per jaar van 4,1 miljard euro in 2027 naar structureel 4,5 miljard vanaf 2029, meldt het ministerie. De verdeling van dit bedrag pakt niet voor iedereen hetzelfde uit, omdat dit afhangt van de hoogte van het salaris en of iemand zorgtoeslag krijgt. Ook is nog niet duidelijk hoe hoog de zorgkosten precies zijn. De basispremie verschilt per zorgverzekeraar en wijzigt per jaar. Ook kunnen mensen een aanvullend zorgpakket nemen.
Het eigen risico gaat vanaf 2027 van 385 naar 165 euro. De PVV wilde er het liefst helemaal van af, was de verkiezingsbelofte. Maar voor de coalitie was de afschaffing financieel te ingrijpend. Het eigen risico wordt wettelijk vastgesteld en aangesproken bij vervolgbehandelingen. Per specialistische behandeling komt voortaan maximaal 50 euro ten laste van het eigen risico.
De verwachting is dat de vraag naar zorg door deze plannen verder groeit, omdat meer mensen een vervolgbehandeling krijgen. Daardoor groeien ook de wachtlijsten. De oppositie heeft felle kritiek op de voorstellen, omdat ze veel geld kosten en de zorgsector verder onder druk zetten.
Meer uit Gezond
KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.
4 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.
5 dagen geledenKINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.
1 week geledenSOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
1 week geledenLEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.
1 week geleden