Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgorganisaties willen weer praten over aanvullend zorgakkoord

Zorgorganisaties willen weer praten over aanvullend zorgakkoord

UTRECHT (ANP) - Verschillende belangrijke zorgorganisaties hebben gezondheidsminister Fleur Agema laten weten dat ze toch verder willen praten over het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA). Eerder schortten ze het overleg op omdat ze er geen vertrouwen meer in hadden. Nu durven ze het gesprek "onder voorwaarden" weer aan.

Het gaat om de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU), de Federatie Medisch Specialisten (FMS), de Zelfstandige Klinieken Nederland (ZKN), Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland (V&VN) en de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ). Ze zien "inzet om tot een oplossing te komen voor de ontstane bezuinigingsproblematiek op de medisch-specialistische zorg", maar constateren wel "dat de voorgestelde oplossingen belangrijke vragen openlaten".

Ze zien "inzet om tot een oplossing te komen voor de ontstane bezuinigingsproblematiek op de medisch-specialistische zorg", maar constateren wel "dat de voorgestelde oplossingen belangrijke vragen openlaten".

Extra bezuiniging

Agema liet eind vorige maand weten dat ze een tijdelijke, praktische oplossing gevonden had voor de extra bezuiniging van 165 miljoen euro die haar eind vorig jaar onverwacht werd opgelegd. Over een deel van de besparing ontstond grote ophef, omdat die ten koste zou gaan van de subsidieregeling voor de bij- en nascholing van vooral verpleegkundigen. Zorgverenigingen vonden het onacceptabel, zeker gezien de tekorten aan verpleegkundig personeel.

De besparing is nu tijdelijk weggezet. "Wat ik óók toezeg, is dat het sowieso niet op opleidingen zal zijn, die 165 miljoen", aldus de bewindsvrouw eerder. Ze zou wel doorgaan met de bezuiniging van 150 miljoen euro op de salarissen van medisch specialisten.

Meer uit Gezond

Nieuwe variant van coronavirus leidt niet tot andere klachten

BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 dagen geleden
Betere afspraken nodig over aanvaardbare prijzen dure medicijnen

DEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

2 dagen geleden
Werkloosheid stijgt naar hoogste niveau in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.

2 dagen geleden
Onderzoek: minder kans op werk voor mensen met diabetes type 2

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.

2 dagen geleden
Mensen krijgen vanaf volgend jaar nieuw vaccin tegen HPV

DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.

5 dagen geleden
Meeste partijen willen eigen risico in zorg behouden of verhogen

DEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.

1 week geleden
WHO: een op drie zorgmedewerkers voelt zich depressief

KOPENHAGEN (ANP) - Een op de drie artsen en verpleegkundigen in Europese landen zegt depressieve gevoelens te hebben. Ongeveer een op de zeven mensen piekert over de dood, concludeert de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.

1 week geleden