Zorgorganisaties: landelijk structureel vaccinatieprogramma nodig
UTRECHT (ANP) - Om Covid-19 op de lange termijn tegen te blijven gaan, willen twaalf zorgorganisaties een landelijk structureel vaccinatieprogramma. In het programma moet duidelijk naar voren komen welke partijen verantwoordelijk zijn voor het vaccineren. Ook schrijven de organisaties in een rapport gericht aan het ministerie van Volksgezondheid, het RIVM en de GGD dat de langdurige zorg bij coronapatiënten blijvend aandacht moet krijgen.
Om het coronavirus structureel aan te pakken hebben de organisaties langjarige financiering nodig om besmettingen te voorkomen. Ook vinden ze het belangrijk dat testen en beschermende middelen goed toegankelijk blijven voor zorgmedewerkers en de patiënten. Daarnaast moeten veelvoorkomende virussen goed gemonitord worden, om snel bij te kunnen sturen als de uitbraak groter wordt.
Initiatiefnemers ActiZ, Alzheimer Nederland, LOC Waardevolle zorg, MantelzorgNL, NIP, NVAVG, NVO, Patiëntenfederatie Nederland, VGN, V&VN, Zorgthuisnl en Verenso zeggen niet meer van crisis tot crisis te willen gaan. Net als andere virussen moet het coronavirus - en de ziekte Covid-19 die het virus veroorzaakt - onderdeel uitmaken van de langdurige zorg, aldus de organisaties.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
4 uur geleden