Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgorganisatie vindt dat formatie te lang duurt

Zorgorganisatie vindt dat formatie te lang duurt

DEN HAAG (ANP) - De beroepsorganisatie voor mensen die in de zorg werken NU'91 vindt dat de formatie van het nieuwe kabinet al te lang duurt. Ondertussen verschuilt het demissionaire kabinet zich volgens NU'91 achter de formatie.

"Het is triest dat het zo lang op zich laat wachten", zegt een woordvoerder van de organisatie. "Verpleegkundigen en verzorgenden moeten beter worden gewaardeerd. Zij krijgen nu te weinig salaris en daar wordt nu niets aan gedaan. Ze verwijzen telkens naar een nieuw kabinet."

NU'91 wil dat het kabinet verantwoordelijkheid neemt en iets gaat doen. "Een aantal zaken moet aangepakt worden en zo schiet het niet op. We kunnen niet wachten tot het ei is gelegd in Den Haag."

Dinsdag werd bekend dat VVD en CDA niet willen regeren met PvdA én GroenLinks, waardoor een oplossing in de formatie op dit moment nog niet in zicht lijkt. De twee linkse partijen willen alleen samen deelnemen aan een coalitie. De verkiezingen waren ruim vijf maanden geleden.

Meer uit Politiek

Kabinet wil eerder kleine stikstofuitstoot vergunningvrij

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een half jaar eerder dan gepland ervoor zorgen dat bedrijven en bijvoorbeeld woningbouwprojecten met een kleine stikstofuitstoot geen vergunning hoeven aan te vragen. Dat schrijft minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in de brief over stikstof. Hij wil dit per 1 juli 2027 mogelijk maken.

20 minuten geleden
Strenge stikstofregels rond natuur: 1,5 koe per hectare

DEN HAAG (ANP) - In de zones rond kwetsbare natuur mogen boeren op termijn maximaal 1,5 koe per hectare grond houden. Dat is een van de strengere regels die landbouwminister Jaimi van Essen voorstelt om te zorgen voor minder stikstof op gevoelige natuur. Hij benadrukt dat provincies de mogelijkheid krijgen om daarvan af te wijken en met een eigen plan te komen.

35 minuten geleden
Markuszower ziet geen argument om tegen belastingplan te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."

1 uur geleden
JA21 kan belastingplan nog niet steunen, ziet eisen niet terug

DEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."

2 uur geleden
ChristenUnie positief over aanpassing belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

3 uur geleden
Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

4 uur geleden
Kabinet wil tientallen miljoenen voor politie en AI-plannen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.

4 uur geleden