Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgorganisatie vindt dat formatie te lang duurt

Zorgorganisatie vindt dat formatie te lang duurt

DEN HAAG (ANP) - De beroepsorganisatie voor mensen die in de zorg werken NU'91 vindt dat de formatie van het nieuwe kabinet al te lang duurt. Ondertussen verschuilt het demissionaire kabinet zich volgens NU'91 achter de formatie.

"Het is triest dat het zo lang op zich laat wachten", zegt een woordvoerder van de organisatie. "Verpleegkundigen en verzorgenden moeten beter worden gewaardeerd. Zij krijgen nu te weinig salaris en daar wordt nu niets aan gedaan. Ze verwijzen telkens naar een nieuw kabinet."

NU'91 wil dat het kabinet verantwoordelijkheid neemt en iets gaat doen. "Een aantal zaken moet aangepakt worden en zo schiet het niet op. We kunnen niet wachten tot het ei is gelegd in Den Haag."

Dinsdag werd bekend dat VVD en CDA niet willen regeren met PvdA én GroenLinks, waardoor een oplossing in de formatie op dit moment nog niet in zicht lijkt. De twee linkse partijen willen alleen samen deelnemen aan een coalitie. De verkiezingen waren ruim vijf maanden geleden.

Meer uit Politiek

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

DEN HAAG (ANP) - De houten kap van het Torentje van de premier is bijna 480 jaar oud, blijkt uit onderzoek van Rijksvastgoed tijdens de renovatie van het Binnenhof. Het hout is afkomstig van bomen uit Zuid-Zweden die in de herfst van 1546 of de winter van 1546/47 zijn gekapt.

16 uur geleden
Voorzitter coronacommissie denkt onderzoeksvraag te beantwoorden

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona kan de onderzoeksvraag van de Tweede Kamer beantwoorden, denkt commissievoorzitter Daan de Kort (VVD). Hij zei na het laatste van de 51 verhoren dat er genoeg informatie is verzameld.

16 uur geleden
Jetten gelooft niet dat gebruik AI zijn geloofwaardigheid schaadt

DEN HAAG (ANP) - Het veelvuldig gebruik van AI voor berichtgeving op sociale media van premier Rob Jetten past zijn geloofwaardigheid niet aan, zei hij donderdag tegen media. "Nee, dat vind ik echt onzin", aldus Jetten. "Driekwart van de Nederlanders gebruikt tegenwoordig elke dag AI als hulpmiddel. En dat geldt ook voor ons in het dagelijks werk."

17 uur geleden
Eerenberg wil nog geen aangifte tegen ambtenaren om datakluis

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) wil nog niets weten van aangifte tegen zijn eigen ambtenaren, zolang niet zeker is dat er "moedwillig" documenten uit handen zijn gehouden van de parlementaire commissies die het toeslagenschandaal hebben onderzocht. Hij noemde dat in een Kamerdebat "een buitengewoon zwaar middel" waarbij zorgvuldigheid geboden is.

17 uur geleden
Twijfels in Kamer bij nieuw onderzoek Financiën naar datakluis

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is nog niet tevreden met het aangekondigde onderzoek naar een datakluis met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal, die dit voorjaar werd herontdekt op het ministerie van Financiën. Oppositiepartijen deden in een Kamerdebat de oproep daar ook strafrechtelijk onderzoek naar te laten doen.

17 uur geleden
Pandemiespecialist: niet op schema voor volgende virusuitbraak

DEN HAAG (ANP) - De wereld ligt niet op schema voor een volgende grootschalige virusuitbraak, volgens infectieziektespecialist Anja Schreijer. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat dit bij de ebola-uitbraak in onder meer de Democratische Republiek Congo duidelijk is geworden.

17 uur geleden
Kritiek Kamer op rechter van wie asielzoeker niet naar Italië mag

DEN HAAG (ANP) - Dat rechtbank Den Haag heeft geoordeeld dat Nederland nog altijd geen asielzoekers mag terugsturen naar Italië omdat de opvang daar niet op orde zou zijn, stuit op kritiek in de Tweede Kamer. Bij een asieldebat bleek donderdag dat een meerderheid hier kritisch op is. Don Ceder (ChristenUnie) vreest dat de uitspraak leidt tot een "perverse prikkel". Landen zouden zo worden aangemoedigd om hun opvang slecht te regelen, zodat ze minder asielzoekers hoeven op te vangen.

18 uur geleden