Zorgorganisatie vindt dat formatie te lang duurt
DEN HAAG (ANP) - De beroepsorganisatie voor mensen die in de zorg werken NU'91 vindt dat de formatie van het nieuwe kabinet al te lang duurt. Ondertussen verschuilt het demissionaire kabinet zich volgens NU'91 achter de formatie.
"Het is triest dat het zo lang op zich laat wachten", zegt een woordvoerder van de organisatie. "Verpleegkundigen en verzorgenden moeten beter worden gewaardeerd. Zij krijgen nu te weinig salaris en daar wordt nu niets aan gedaan. Ze verwijzen telkens naar een nieuw kabinet."
NU'91 wil dat het kabinet verantwoordelijkheid neemt en iets gaat doen. "Een aantal zaken moet aangepakt worden en zo schiet het niet op. We kunnen niet wachten tot het ei is gelegd in Den Haag."
Dinsdag werd bekend dat VVD en CDA niet willen regeren met PvdA én GroenLinks, waardoor een oplossing in de formatie op dit moment nog niet in zicht lijkt. De twee linkse partijen willen alleen samen deelnemen aan een coalitie. De verkiezingen waren ruim vijf maanden geleden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig griffier van de Tweede Kamer Simone Roos wilde tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona weinig kwijt over de vermeende strijd met Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib over de corona-aanpak van de Tweede Kamer. Arib zei eerder tijdens haar verhoor dat sprake was van een strijd tussen het ambtelijk apparaat en de politiek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen hoopt dat het kabinet een einde maakt aan de "kerstboom aan belastingvoordeeltjes". Bij de onderhandelingen over de begroting wil hij voorstellen om in zijn ogen nutteloze fiscale regelingen te schrappen. Dat zei de politicus voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uitermate laat" dat de BBB aanschuift voor gesprekken over de begroting, zei partijleider Henk Vermeer voordat hij minister van Financiën Eelco Heinen trof. "Dit is extreem op de deadline werken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het invoeren van de avondklok om het coronavirus in te dammen op 23 januari 2021 had beter onderbouwd moeten worden, vindt toenmalig VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff. In gesprek met de parlementaire enquêtecommissie corona zei Dijkhoff dat het kabinet meer oog had kunnen hebben voor de heftigheid van de maatregel.
1 dag geleden