
Zorgministers: intensief in gesprek voor steun zorgakkoord
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volksgezondheid blijft werken aan brede steun voor het Integraal Zorg Akkoord (IZA). Een aantal belangrijke zorgpartijen wil dat (nog) niet ondertekenen. "We zijn en blijven intensief met alle betrokken partijen in overleg", zegt een woordvoerder van het ministerie. Of het ministerie er goede hoop op heeft dat het akkoord op korte termijn alsnog breed wordt ondertekend, wil de woordvoerder niet zeggen.
"Er is veel steun op de inhoud van het akkoord", zegt de woordvoerder. De partijen die nu niet willen tekenen, hebben vooral onvoldoende vertrouwen in naleving van de afspraken. Het ministerie wil verdere vragen - zoals over eventuele gevolgen als er geen extra steun voor het IZA komt - niet beantwoorden.
Zorgminister Ernst Kuipers en minister Conny Helder (Langdurige Zorg) wilden het Integraal Zorg Akkoord voor Prinsjesdag ondertekenen, met alle betrokken zorgpartijen. De huisartsen, verpleegkundigen en Actiz gaan dat vooralsnog niet doen. Het IZA is bedoeld om de zorg ook in de toekomst goed en betaalbaar te houden.
Garanties
De Landelijke Huisartsenvereniging (LHV) vreest dat de afspraken dat huisartsen meer tijd voor hun patiënten krijgen en betere tarieven voor zorg in de avonden, nachten en weekenden niet worden nageleefd. Zij willen hier binnen drie maanden garanties voor. Als die er komen, tekenen ze het akkoord alsnog. De huisartsen zien inhoudelijk namelijk wel positieve punten.
Ook de zorgbrancheorganisatie ActiZ tekent het akkoord niet. Net zoals de huisartsen twijfelt de organisatie over de hardheid en uitvoerbaarheid van de afspraken. De beroepsorganisatie voor verzorgenden en verpleegkundigen NU’91 steunt het akkoord evenmin. Volgens NU'91 is er te weinig financiële ruimte om de lonen in de zorg te kunnen verhogen en wordt de werkdruk voor zorgprofessionals niet verlicht.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.
3 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
1 week geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.
1 week geledenRIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.
1 week geleden