Zorgmedewerkers met langdurige covid krijgen hogere uitkering
DEN HAAG (ANP) - Zorgmedewerkers met langdurige covid krijgen een hogere financiële tegemoetkoming, meldt demissionair minister Conny Helder (Volksgezondheid). Ze ontvingen eerst 15.000 euro, maar dat wordt verhoogd naar 24.010 euro, heeft de ministerraad besloten. De Tweede Kamer had aangedrongen op de verhoging.
De regeling wordt ook uitgebreid. In eerste instantie kwamen zorgmedewerkers in aanmerking die in de eerste coronagolf (maart tot en met juni 2020) ziek werden en klachten bleven houden. De nieuwe regeling gaat ook gelden voor zorgmedewerkers die ziek zijn geworden tussen 1 juli 2020 en 31 december 2020.
Helder verwacht dat de regeling aan het begin van de zomer opnieuw wordt opengesteld.
Grote financiële problemen
Vakbonden FNV en CNV spanden begin vorig jaar een kort geding aan zodat voormalige zorgmedewerkers een voorschot op een schadevergoeding zouden krijgen. De ex-werknemers waren in grote financiële problemen gekomen, zeiden de bonden, die een bedrag van 22.839 euro per persoon eisten.
Het kabinet wilde dat niet omdat een vergoeding in de maak was. In april vorig jaar werd bekend dat mensen een vergoeding van 15.000 euro zouden krijgen. Dat bedrag was volgens FNV te laag, en het gold voor een te kleine groep. Mensen vielen hierdoor ten onrechte buiten de boot, zei de bond.
FNV is blij met de verhoging en dat meer mensen ervoor in aanmerking komen. "Het is de royale regeling waar we zo lang voor geknokt hebben", zei vicevoorzitter Kitty Jong. CNV-bestuurder Joost Veldt noemt de verandering "heel mooi voor al die mensen met wie wij al die tijd samen hebben gestreden. Voor velen van hen is hun leven na 2020 ingrijpend veranderd. Zij kampen nog steeds met de gevolgen en hebben hun leven drastisch moeten aanpassen."
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.
1 dag geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
4 dagen geledenGENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.
5 dagen geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
6 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geleden