Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgmedewerkers herdenken collega's in Gaza en Libanon

Zorgmedewerkers herdenken collega's in Gaza en Libanon

ROTTERDAM (ANP) - Zorgmedewerkers van het Erasmus MC in Rotterdam, het Amsterdam UMC en het Maastricht UMC herdenken dinsdag collega's in Libanon en de Palestijnse gebieden die bij hun werk om het leven zijn gekomen. Ook eren zij tijdens de bijeenkomst de zorgmedewerkers daar die "onder onmogelijke omstandigheden voor hun patiënten blijven zorgen". Het is de bedoeling dat vanaf nu iedere eerste dinsdag van de maand een dergelijke herdenkingsbijeenkomst plaatsvindt bij de ziekenhuizen.

"Het afgelopen jaar zijn honderden zorgmedewerkers omgekomen en tientallen ziekenhuizen aangevallen bij Israëlische aanvallen in Palestina en Libanon", stellen de initiatiefnemers. "Ook blijkt uit rapporten van mensenrechtenorganisaties dat Palestijnse zorgmedewerkers worden opgepakt en gemarteld door het Israëlische leger." Lotta Plomp, een van de initiatiefnemers in Rotterdam, vindt het "kwalijk" dat Nederlandse ziekenhuizen "maar langzaam" in actie komen. "Je kunt als zorginstelling toch niet neutraal zijn over aanvallen op ziekenhuizen en collega's?"

De organisatoren willen met de actie "ruimte creëren om als medische professionals met elkaar over het onderwerp in gesprek te gaan, en erover te leren". Ook pleiten ze voor de handhaving van het internationaal recht, met name de bescherming van zorgverleners en de gezondheidszorg. Tijdens de herdenking worden de namen van onder anderen verpleegkundigen, artsen en verloskundigen opgelezen. Ook worden er bloemen gelegd en kaarsen aangestoken. In Rotterdam vond in oktober al eens een vergelijkbare herdenking plaats, waar ongeveer honderd medewerkers en studenten van het Erasmus MC en andere belangstellenden bij aanwezig waren.

Meer uit Binnenland

Twee gewonden door steekpartij na concert Broederliefde in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

9 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

13 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

13 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

13 uur geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

16 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

17 uur geleden