Zorgmedewerkers herdenken collega's in Gaza en Libanon
ROTTERDAM (ANP) - Zorgmedewerkers van het Erasmus MC in Rotterdam, het Amsterdam UMC en het Maastricht UMC herdenken dinsdag collega's in Libanon en de Palestijnse gebieden die bij hun werk om het leven zijn gekomen. Ook eren zij tijdens de bijeenkomst de zorgmedewerkers daar die "onder onmogelijke omstandigheden voor hun patiënten blijven zorgen". Het is de bedoeling dat vanaf nu iedere eerste dinsdag van de maand een dergelijke herdenkingsbijeenkomst plaatsvindt bij de ziekenhuizen.
"Het afgelopen jaar zijn honderden zorgmedewerkers omgekomen en tientallen ziekenhuizen aangevallen bij Israëlische aanvallen in Palestina en Libanon", stellen de initiatiefnemers. "Ook blijkt uit rapporten van mensenrechtenorganisaties dat Palestijnse zorgmedewerkers worden opgepakt en gemarteld door het Israëlische leger." Lotta Plomp, een van de initiatiefnemers in Rotterdam, vindt het "kwalijk" dat Nederlandse ziekenhuizen "maar langzaam" in actie komen. "Je kunt als zorginstelling toch niet neutraal zijn over aanvallen op ziekenhuizen en collega's?"
De organisatoren willen met de actie "ruimte creëren om als medische professionals met elkaar over het onderwerp in gesprek te gaan, en erover te leren". Ook pleiten ze voor de handhaving van het internationaal recht, met name de bescherming van zorgverleners en de gezondheidszorg. Tijdens de herdenking worden de namen van onder anderen verpleegkundigen, artsen en verloskundigen opgelezen. Ook worden er bloemen gelegd en kaarsen aangestoken. In Rotterdam vond in oktober al eens een vergelijkbare herdenking plaats, waar ongeveer honderd medewerkers en studenten van het Erasmus MC en andere belangstellenden bij aanwezig waren.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.
3 uur geledenDEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kelder van de Vondelkerk in Amsterdam wordt woensdag leeggepompt. In de kelder staat 70 centimeter bluswater na de grote brand die de kerk in de nieuwjaarsnacht grotendeels verwoestte.
3 uur geleden