Zorgmedewerkers herdenken collega's in Gaza en Libanon
ROTTERDAM (ANP) - Zorgmedewerkers van het Erasmus MC in Rotterdam, het Amsterdam UMC en het Maastricht UMC herdenken dinsdag collega's in Libanon en de Palestijnse gebieden die bij hun werk om het leven zijn gekomen. Ook eren zij tijdens de bijeenkomst de zorgmedewerkers daar die "onder onmogelijke omstandigheden voor hun patiënten blijven zorgen". Het is de bedoeling dat vanaf nu iedere eerste dinsdag van de maand een dergelijke herdenkingsbijeenkomst plaatsvindt bij de ziekenhuizen.
"Het afgelopen jaar zijn honderden zorgmedewerkers omgekomen en tientallen ziekenhuizen aangevallen bij Israëlische aanvallen in Palestina en Libanon", stellen de initiatiefnemers. "Ook blijkt uit rapporten van mensenrechtenorganisaties dat Palestijnse zorgmedewerkers worden opgepakt en gemarteld door het Israëlische leger." Lotta Plomp, een van de initiatiefnemers in Rotterdam, vindt het "kwalijk" dat Nederlandse ziekenhuizen "maar langzaam" in actie komen. "Je kunt als zorginstelling toch niet neutraal zijn over aanvallen op ziekenhuizen en collega's?"
De organisatoren willen met de actie "ruimte creëren om als medische professionals met elkaar over het onderwerp in gesprek te gaan, en erover te leren". Ook pleiten ze voor de handhaving van het internationaal recht, met name de bescherming van zorgverleners en de gezondheidszorg. Tijdens de herdenking worden de namen van onder anderen verpleegkundigen, artsen en verloskundigen opgelezen. Ook worden er bloemen gelegd en kaarsen aangestoken. In Rotterdam vond in oktober al eens een vergelijkbare herdenking plaats, waar ongeveer honderd medewerkers en studenten van het Erasmus MC en andere belangstellenden bij aanwezig waren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
10 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
14 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
18 uur geleden