Zorginstellingen positief over vaccinatiebereidheid medewerkers
UTRECHT (ANP) - Zorginstellingen zijn optimistisch over de vaccinatiebereidheid onder personeel. De komende weken bereiden verpleeghuizen, gehandicaptenzorg en de thuiszorg zich voor op de start van het vaccineren van hun zorgpersoneel. Op 8 januari moet de eerste prik met het Pfizer-vaccin gezet worden.
"We hebben donderdag een podcast opgenomen, waarin zorgverleners, een ethicus en een cliënt in gesprek gaan over het vaccin", vertelt een woordvoerder van de Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN). "Uit dat gesprek, maar ook uit instellingen zelf, blijkt dat veel mensen in de gehandicaptenzorg bereid zijn tot inenting, maar ze willen wel meer informatie over bijvoorbeeld bijwerkingen." Die informatie komt pas als het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) het Pfizer-vaccin volgende week goedkeurt.
Daarom kan de vaccinatiecampagne daarna pas echt van start gaan. Zowel VGN als branchevereniging voor zorgorganisaties ActiZ en de vereniging van specialisten ouderengeneeskunde Verenso maken gebruik van campagnemateriaal dat de overheid beschikbaar stelt. "Dat zijn onder meer foto's en filmpjes - een hele toolkit", aldus een woordvoerder van ActiZ.
Geen peilingen
De organisaties zijn positief over de vaccinatiebereidheid. Verenso en ActiZ voeren zelf geen peilingen over de vaccinatiebereidheid onder zorgmedewerkers. "Sommige zorginstellingen houden zelf wel peilingen", aldus ActiZ. "Maar dat kan niet altijd vanwege de privacywetgeving." VGN kijkt wel of het een peiling kan uitvoeren. "Onze leden zijn heel divers. Op zorgboerderijen met vier medewerkers is vaak wel duidelijk wie ingeënt wil worden en wie niet. Maar bij instellingen met duizenden medewerkers kan dat beter via een peiling."
Dat Nederland pas later begint met vaccineren dan sommige omringende landen, vinden de verenigingen niet erg. Een woordvoerster van Verenso: "We willen dat het zorgvuldig gebeurt."
Volgens informatie van de Rijksoverheid moeten in de eerste fase van het vaccinatieprogramma zo'n 269.000 medewerkers van verpleeghuizen, 178.000 medewerkers uit de gehandicaptenzorg en 166.000 medewerkers uit de thuiszorg worden gevaccineerd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden