Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorginstellingen moeten grenzen stellen, zegt Jeugdzorg

Zorginstellingen moeten grenzen stellen, zegt Jeugdzorg

UTRECHT (ANP) - Organisaties in de jeugdzorg moeten grenzen stellen en heel duidelijk zeggen wat ze kunnen doen en wat niet haalbaar is. "Dat zal soms pijn gaan doen", zeggen bestuurders Arno Lelieveld en Nicolien van den Berg van brancheorganisatie Jeugdzorg Nederland in een verklaring.

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV) constateren donderdag dat de jeugdzorg niet goed zicht heeft op de veiligheid van jongeren. Bovendien duurt het heel lang voor jongeren de hulp krijgen die ze nodig hebben, en soms krijgen ze die helemaal niet. Er is ook te weinig contact met deze groep. Instellingen verbloemen de problemen, bijvoorbeeld door niet over wachtlijsten te spreken, maar over werkvoorraden.

Volgens Lelieveld heeft de sector "te lang geroeid met de riemen die we hebben. Het is tijd om duidelijke keuzes te maken over wat we wel en wat we niet kunnen doen - in het belang van de kinderen die ons het hardst nodig hebben."

Jeugdzorg Nederland doet ook een beroep op gemeenten, het Rijk en andere betrokkenen. "Het vraagt nu leiderschap bij alle betrokken partijen in het stelsel om te zorgen dat we de kwaliteit kunnen leveren die van ons verwacht mag worden."

Meer uit Binnenland

Burgemeester noemt ongeregeldheden Hoofddorp onacceptabel

HOOFDDORP (ANP) - Het is onacceptabel dat een groep jongeren woensdagavond een demonstratie tegen een azc wilde verstoren in Hoofddorp en daarbij agressief optrad tegen de politie. Dat zegt burgemeester Marianne Schuurmans van de gemeente Haarlemmermeer donderdagochtend in een schriftelijke verklaring. De politie meldde dat tegendemonstranten vuurwerk en stenen gooiden naar mensen die tegen het azc demonstreerden. Zeven mensen zijn aangehouden.

17 minuten geleden
Instellingen: schrijnend dat kinderen niet genoeg hulp krijgen

UTRECHT (ANP) - Kinderen in de jeugdzorg krijgen niet genoeg hulp en bescherming, erkennen de instellingen die ze moeten begeleiden. "Ondanks de inzet en toewijding van onze professionals, lukt het niet altijd om te doen wat nodig is voor de veiligheid en ontwikkeling van kinderen. Dat is schrijnend, voor kinderen en gezinnen en voor onze professionals", laten de zogeheten gecertificeerde instellingen weten in een gezamenlijke reactie.

2 uur geleden
Pleegouders haken af, voelen zich van kastje naar muur gestuurd

UTRECHT (ANP) - Pleeggezinnen krijgen geen goede ondersteuning, ze worden vaak door hulpverleners bij zorginstellingen van het kastje naar de muur gestuurd. Daardoor haken steeds meer mensen af, "hun grens is bereikt", zegt directeur Remco Oosterhoff van de Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen (NVP).

3 uur geleden
NCTV: rellen Den Haag teken van normalisering extreemrechts

DEN HAAG (ANP) - De rellen afgelopen zaterdag in Den Haag zijn een teken van normalisering van rechts-extremistisch gedachtegoed. Dat schreef terreurbestrijder NCTV eerder deze week aan justitieminister Foort van Oosten in een advies, dat op verzoek van de Tweede Kamer openbaar is gemaakt. Daarin staat ook de aanbeveling om de rechts-extremistische denkbeelden achter de rellen expliciet te benoemen. Dat de VVD-bewindsman dat ondanks dit advies aanvankelijk niet deed tijdens het vragenuur dinsdag, leverde hem veel kritiek op.

3 uur geleden
Inspecties: kinderen krijgen onvoldoende begeleiding in jeugdzorg

UTRECHT (ANP) - Kinderen krijgen in de jeugdzorg en de pleegzorg niet de hulp die ze nodig hebben. Hun begeleiders hebben vaak geen goed zicht op hun veiligheid en de kinderen moeten vaak veel te lang wachten op hulp. Instellingen werken ook niet goed met elkaar samen. Dat concluderen de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV).

3 uur geleden
Advocaat: moeder door politie omgebrachte 15-jarige doet aangifte

HOOFDDORP (ANP) - De biologische moeder van de 15-jarige jongen uit Gouda die zondag werd doodgeschoten door de politie, gaat daarvan aangifte doen. Ze vindt dat er sprake is van doodslag, zo vertelde haar advocaat Gerald Roethof woensdag bij het tv-programma Pauw & De Wit.

9 uur geleden
Politie: zes aanhoudingen in Hoofddorp rondom demonstraties

HOOFDDORP (ANP) - Bij demonstraties en tegendemonstraties rondom een asielzoekerscentrum (azc) in Hoofddorp heeft de politie woensdagavond in totaal zes mensen aangehouden. "De meesten voor het verstoren van de openbare orde", aldus een politiewoordvoerster.

10 uur geleden