Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorghotel in Urmond gaat dicht, deur blijft wel op een kier

Zorghotel in Urmond gaat dicht, deur blijft wel op een kier

URMOND (ANP) - Het zorghotel in het Limburgse Urmond gaat met ingang van 27 april dicht. Maar de deur van het coronacentrum blijft wel op een kier staan voor het geval de opvang van zieken toch weer nodig blijkt.

Dat maakte voorzitter Jack Jansen van het hotel dinsdag bekend. Momenteel liggen in het hotel nog tien patiënten. Het zorghotel heeft een capaciteit van ongeveer 250 patiënten. Op 24 maart werd het hotel als eerste coronacentrum van Nederland geopend toen er een grote toestroom van zieken dreigde. Het zorghotel diende als opvang voor mensen die niet ziek genoeg zijn om in het ziekenhuis opgenomen te worden, maar om wat voor reden dan ook niet thuis kunnen blijven.

De huisartsenpost bij het zorghotel in Urmond blijft wel gewoon geopend. Het personeel van het coronacentrum in het Van der Valkhotel keert terug naar de eigen werkplek: Envida, de Meandergroep en Zuyderland ziekenhuizen. Mocht dat nodig zijn, dan zijn ze weer direct inzetbaar in Urmond.

Noodsituaties

Eind mei wordt bekeken of het zorghotel nog langer beschikbaar moet blijven voor noodsituaties of dat het gesloten wordt. Dat hangt af van de ontwikkeling van de coronapandemie, aldus Jansen.

Met het afnemen van de toestroom van coronazieken komen er ook meer andere patiënten naar het ziekenhuis en de eerstelijnszorg. Dat zou ertoe kunnen leiden dat het zorghotel toch weer nodig kan zijn, aldus directeur publieke gezondheid Frank Klaassen van de GGD Zuid-Limburg. "Daarom blijven we in de stand-bymodus in de komende weken, zodat we meteen kunnen herstarten als de situatie daarom vraagt", vult Jack Jansen van het zorghotel aan.

Meer uit Binnenland

Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

17 minuten geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

56 minuten geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

1 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

2 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

3 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

5 uur geleden
Celstraf voor oproepen tot grenscontroles door burgers

ASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.

7 uur geleden