Zorghotel in Urmond gaat dicht, deur blijft wel op een kier
URMOND (ANP) - Het zorghotel in het Limburgse Urmond gaat met ingang van 27 april dicht. Maar de deur van het coronacentrum blijft wel op een kier staan voor het geval de opvang van zieken toch weer nodig blijkt.
Dat maakte voorzitter Jack Jansen van het hotel dinsdag bekend. Momenteel liggen in het hotel nog tien patiënten. Het zorghotel heeft een capaciteit van ongeveer 250 patiënten. Op 24 maart werd het hotel als eerste coronacentrum van Nederland geopend toen er een grote toestroom van zieken dreigde. Het zorghotel diende als opvang voor mensen die niet ziek genoeg zijn om in het ziekenhuis opgenomen te worden, maar om wat voor reden dan ook niet thuis kunnen blijven.
De huisartsenpost bij het zorghotel in Urmond blijft wel gewoon geopend. Het personeel van het coronacentrum in het Van der Valkhotel keert terug naar de eigen werkplek: Envida, de Meandergroep en Zuyderland ziekenhuizen. Mocht dat nodig zijn, dan zijn ze weer direct inzetbaar in Urmond.
Noodsituaties
Eind mei wordt bekeken of het zorghotel nog langer beschikbaar moet blijven voor noodsituaties of dat het gesloten wordt. Dat hangt af van de ontwikkeling van de coronapandemie, aldus Jansen.
Met het afnemen van de toestroom van coronazieken komen er ook meer andere patiënten naar het ziekenhuis en de eerstelijnszorg. Dat zou ertoe kunnen leiden dat het zorghotel toch weer nodig kan zijn, aldus directeur publieke gezondheid Frank Klaassen van de GGD Zuid-Limburg. "Daarom blijven we in de stand-bymodus in de komende weken, zodat we meteen kunnen herstarten als de situatie daarom vraagt", vult Jack Jansen van het zorghotel aan.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
18 uur geleden