Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgfonds PFZW ziet af van verhoging pensioenen komend jaar

Zorgfonds PFZW ziet af van verhoging pensioenen komend jaar

ZEIST (ANP) - Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) ziet af van een verhoging van de pensioenen in 2025. Het fonds, dat de pensioenen beheert van ruim 2 miljoen mensen die werken in de sector zorg en welzijn, wil op die manier een "gezonde financiële positie" hebben in aanloop naar de nieuwe pensioenregeling. PFZW heeft eerder al aangegeven dat de pensioenen volgend jaar waarschijnlijk hetzelfde zouden blijven.

Volgens PFZW hadden de pensioenen alleen verhoogd kunnen worden bij een actuele dekkingsgraad van 110 procent of hoger. Op de peilingsdatum op 30 september was deze dekkingsgraad echter 109,8 procent.

"We willen niets liever dan ieder jaar de pensioenen van onze deelnemers mee laten groeien met de stijgende prijzen", geeft bestuursvoorzitter Joanne Kellermann aan. "PFZW heeft de afgelopen drie jaar gelukkig de pensioenen met in totaal 13 procent kunnen verhogen. Als bestuur spijt het ons daarom dat we hebben moeten besluiten in 2025 de pensioenen niet te verhogen."

Andere fondsen

Naast PFZW temperden ook andere grote fondsen eerder de verwachtingen over een mogelijke pensioenverhoging. De gedaalde rente maakt dat de fondsen meer geld opzij moeten zetten om aan toekomstige pensioenverplichtingen te voldoen. Ondanks stevige beleggingsrendementen zagen ze hun financiële positie daardoor afgelopen kwartaal toch verslechteren.

Zo waarschuwde het fonds voor de metalelektro PME dat een mogelijke verhoging "helaas gering" zal zijn. Het fonds heeft door de onzekerheid over de renteontwikkeling en de financiële markten in april al besloten geen gebruik te maken van versoepelde regelgeving in aanloop naar het nieuwe stelsel.

Ambtenarenfonds ABP was nog het meest positief. "Gelukkig mag ABP, net als de drie voorgaande jaren, gebruikmaken van soepelere regels waardoor we meer kunnen verhogen. Dat mag omdat we in 2027 overstappen op het vernieuwde pensioenstelsel", stelde bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen vorige maand. Als de pensioenen van ABP omhoog kunnen, zou dat maximaal met 3,56 procent zijn.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

1 uur geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

3 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

3 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden