Zorgfonds PFZW ziet af van verhoging pensioenen komend jaar
ZEIST (ANP) - Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) ziet af van een verhoging van de pensioenen in 2025. Het fonds, dat de pensioenen beheert van ruim 2 miljoen mensen die werken in de sector zorg en welzijn, wil op die manier een "gezonde financiële positie" hebben in aanloop naar de nieuwe pensioenregeling. PFZW heeft eerder al aangegeven dat de pensioenen volgend jaar waarschijnlijk hetzelfde zouden blijven.
Volgens PFZW hadden de pensioenen alleen verhoogd kunnen worden bij een actuele dekkingsgraad van 110 procent of hoger. Op de peilingsdatum op 30 september was deze dekkingsgraad echter 109,8 procent.
"We willen niets liever dan ieder jaar de pensioenen van onze deelnemers mee laten groeien met de stijgende prijzen", geeft bestuursvoorzitter Joanne Kellermann aan. "PFZW heeft de afgelopen drie jaar gelukkig de pensioenen met in totaal 13 procent kunnen verhogen. Als bestuur spijt het ons daarom dat we hebben moeten besluiten in 2025 de pensioenen niet te verhogen."
Andere fondsen
Naast PFZW temperden ook andere grote fondsen eerder de verwachtingen over een mogelijke pensioenverhoging. De gedaalde rente maakt dat de fondsen meer geld opzij moeten zetten om aan toekomstige pensioenverplichtingen te voldoen. Ondanks stevige beleggingsrendementen zagen ze hun financiële positie daardoor afgelopen kwartaal toch verslechteren.
Zo waarschuwde het fonds voor de metalelektro PME dat een mogelijke verhoging "helaas gering" zal zijn. Het fonds heeft door de onzekerheid over de renteontwikkeling en de financiële markten in april al besloten geen gebruik te maken van versoepelde regelgeving in aanloop naar het nieuwe stelsel.
Ambtenarenfonds ABP was nog het meest positief. "Gelukkig mag ABP, net als de drie voorgaande jaren, gebruikmaken van soepelere regels waardoor we meer kunnen verhogen. Dat mag omdat we in 2027 overstappen op het vernieuwde pensioenstelsel", stelde bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen vorige maand. Als de pensioenen van ABP omhoog kunnen, zou dat maximaal met 3,56 procent zijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
7 uur geleden