Zorgfonds PFZW ziet af van verhoging pensioenen komend jaar
ZEIST (ANP) - Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) ziet af van een verhoging van de pensioenen in 2025. Het fonds, dat de pensioenen beheert van ruim 2 miljoen mensen die werken in de sector zorg en welzijn, wil op die manier een "gezonde financiële positie" hebben in aanloop naar de nieuwe pensioenregeling. PFZW heeft eerder al aangegeven dat de pensioenen volgend jaar waarschijnlijk hetzelfde zouden blijven.
Volgens PFZW hadden de pensioenen alleen verhoogd kunnen worden bij een actuele dekkingsgraad van 110 procent of hoger. Op de peilingsdatum op 30 september was deze dekkingsgraad echter 109,8 procent.
"We willen niets liever dan ieder jaar de pensioenen van onze deelnemers mee laten groeien met de stijgende prijzen", geeft bestuursvoorzitter Joanne Kellermann aan. "PFZW heeft de afgelopen drie jaar gelukkig de pensioenen met in totaal 13 procent kunnen verhogen. Als bestuur spijt het ons daarom dat we hebben moeten besluiten in 2025 de pensioenen niet te verhogen."
Andere fondsen
Naast PFZW temperden ook andere grote fondsen eerder de verwachtingen over een mogelijke pensioenverhoging. De gedaalde rente maakt dat de fondsen meer geld opzij moeten zetten om aan toekomstige pensioenverplichtingen te voldoen. Ondanks stevige beleggingsrendementen zagen ze hun financiële positie daardoor afgelopen kwartaal toch verslechteren.
Zo waarschuwde het fonds voor de metalelektro PME dat een mogelijke verhoging "helaas gering" zal zijn. Het fonds heeft door de onzekerheid over de renteontwikkeling en de financiële markten in april al besloten geen gebruik te maken van versoepelde regelgeving in aanloop naar het nieuwe stelsel.
Ambtenarenfonds ABP was nog het meest positief. "Gelukkig mag ABP, net als de drie voorgaande jaren, gebruikmaken van soepelere regels waardoor we meer kunnen verhogen. Dat mag omdat we in 2027 overstappen op het vernieuwde pensioenstelsel", stelde bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen vorige maand. Als de pensioenen van ABP omhoog kunnen, zou dat maximaal met 3,56 procent zijn.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
3 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
4 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
5 uur geleden