Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen Zeeuwse BBB en CU over impact energieplannen op landschap

Zorgen Zeeuwse BBB en CU over impact energieplannen op landschap

MIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties van BBB en ChristenUnie in de provincie Zeeland willen niet dat er grote bovengrondse hoogspanningskabels en grote koeltorens komen als er twee nieuwe kerncentrales worden gebouwd. In een brief aan Gedeputeerde Staten schrijven de twee fracties dat Zeeland, en dan in het bijzonder de gemeente Borsele, "een lelijk energielandschap" dreigt te worden.

BBB en ChristenUnie verwijzen naar een artikel afgelopen weekend van Omroep Zeeland waarin inwoners van de gemeente Borsele hun ongenoegen uitten over een plan voor nieuwe hoogspanningslijnen dat demissionair minister Rob Jetten en netbeheerder TenneT presenteerden. Een van de opties is een verdubbeling van het aantal hoogspanningsmasten tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland.

"De elektriciteit uit de toekomstige windmolenparken op zee en nieuwe kerncentrales moet met enorme hoogspanningskabels overgebracht worden naar de rest van het land. Dit vormt een grote bedreiging voor het unieke, open Zeeuwse landschap", schrijven BBB en ChristenUnie. "Er zijn voldoende mogelijkheden om ondergrondse kabels aan te leggen."

Koeltorens

Verder houden BBB en ChristenUnie er rekening mee dat als er nieuwe kerncentrales in Zeeland worden gebouwd er ook grote koeltorens komen. Volgens de twee fracties is dat niet nodig. "De kerncentrales worden niet voor niets naast de Westerschelde gepland; zodat er eenvoudig gekoeld kan worden. Het kan niet zo zijn dat er toch koeltorens verschijnen."

ChristenUnie en BBB willen van Gedeputeerde Staten onder meer weten of ze ook vinden dat alle hoogspanningskabels ondergronds moeten worden aangelegd. Ook willen de fracties weten wat het dagelijkse provinciebestuur gaat doen om het open Zeeuwse landschap te beschermen.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

8 minuten geleden
Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

37 minuten geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

2 uur geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

3 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

13 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

15 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

15 uur geleden