Zorgen Zeeuwse BBB en CU over impact energieplannen op landschap
MIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties van BBB en ChristenUnie in de provincie Zeeland willen niet dat er grote bovengrondse hoogspanningskabels en grote koeltorens komen als er twee nieuwe kerncentrales worden gebouwd. In een brief aan Gedeputeerde Staten schrijven de twee fracties dat Zeeland, en dan in het bijzonder de gemeente Borsele, "een lelijk energielandschap" dreigt te worden.
BBB en ChristenUnie verwijzen naar een artikel afgelopen weekend van Omroep Zeeland waarin inwoners van de gemeente Borsele hun ongenoegen uitten over een plan voor nieuwe hoogspanningslijnen dat demissionair minister Rob Jetten en netbeheerder TenneT presenteerden. Een van de opties is een verdubbeling van het aantal hoogspanningsmasten tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland.
"De elektriciteit uit de toekomstige windmolenparken op zee en nieuwe kerncentrales moet met enorme hoogspanningskabels overgebracht worden naar de rest van het land. Dit vormt een grote bedreiging voor het unieke, open Zeeuwse landschap", schrijven BBB en ChristenUnie. "Er zijn voldoende mogelijkheden om ondergrondse kabels aan te leggen."
Koeltorens
Verder houden BBB en ChristenUnie er rekening mee dat als er nieuwe kerncentrales in Zeeland worden gebouwd er ook grote koeltorens komen. Volgens de twee fracties is dat niet nodig. "De kerncentrales worden niet voor niets naast de Westerschelde gepland; zodat er eenvoudig gekoeld kan worden. Het kan niet zo zijn dat er toch koeltorens verschijnen."
ChristenUnie en BBB willen van Gedeputeerde Staten onder meer weten of ze ook vinden dat alle hoogspanningskabels ondergronds moeten worden aangelegd. Ook willen de fracties weten wat het dagelijkse provinciebestuur gaat doen om het open Zeeuwse landschap te beschermen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
3 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
6 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
16 uur geleden