Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen wetenschappers om natuurplan biodiversiteit

Zorgen wetenschappers om natuurplan biodiversiteit

WAGENINGEN (ANP) - Wetenschappers van Wageningen University & Research maken zich er zorgen over dat het kabinet een opgesteld natuurplan over biodiversiteit niet indient in de aanloop naar een top daarover. Zij schrijven daar zondag over op natuurplatform Nature Today.

Volgens de zes wetenschappers is het Nederlandse natuurplan opgesteld door beleidsmakers, kennisinstellingen, bedrijven en natuur- en milieuorganisaties. Dat landen dat zouden doen, was afgesproken op de laatste Biodiversiteitstop in Montreal in 2022. Met de actieplannen, zo was het idee, wordt werk gemaakt van het beter beschermen en herstellen van de natuur en biodiversiteit.

De zogeheten NBSAP-plannen moesten worden ingeleverd voordat de nieuwe top van start gaat: 21 oktober dit jaar. Maar, aldus de wetenschappers, "het kabinet laat het huiswerk in de tas zitten. Nederland levert het afgeronde natuurplan niet in." Volgens hen kregen "betrokkenen" bij het plan eerder deze week te horen dat het kabinet verder invulling wil geven aan het diversiteitsplan "langs de lijnen van het hoofdlijnenakkoord en het regeerprogramma".

'Zeer bezorgd'

"Als wetenschappers en betrokkenen bij de ontwikkeling van het Nederlandse National Biodiversity Strategy and Action Plan zijn we hierover zeer bezorgd. Als we als Nederland niet eens plannen willen inleveren die zorgvuldig en in goed overleg met alle betrokkenen ontwikkeld zijn, belooft dat niet veel goeds voor concrete acties die Nederland zal gaan nemen", zo stellen ze zondag in het artikel.

De Biodiversiteitstop is dit jaar in Cali, Colombia. Van 21 oktober tot en met 1 november bespreken de VN-lidstaten de wereldwijde aanpak van biodiversiteitsverlies, natuurbescherming en toegang tot natuurlijke hulpbronnen.

Meer uit Binnenland

Deel raad Rotterdam wil tweede onderzoek dood Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.

1 uur geleden
Tielen 'niet blij' met dalende emancipatiecijfers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.

1 uur geleden
Publiek kan weer naar natuurgebied bij Venray na grote brand

VENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.

2 uur geleden
Vijf verdachten schietpartij Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.

2 uur geleden
EP wil niet dat drugscriminelen, zoals Bolle Jos, straf ontlopen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.

2 uur geleden
Medeleven politiechef Rotterdam met nabestaanden Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse korpschef Tolga Köklü heeft in een boodschap op social media zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de 51-jarige Alfredo Goeloe. De man kwam zondagavond op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid om het leven bij een aanhouding door agenten.

3 uur geleden
Verkeer naar Maasvlakte nog weken over vluchtstrook Suurhoffbrug

ROTTERDAM (ANP) - Verkeer op de A15 richting de Maasvlakte moet vanwege de defecte westelijke Suurhoffbrug vier tot acht weken over de vluchtstrook van de brug rijden. Rijkswaterstaat laat dat weten. Woensdagmiddag werden scheuren in de brug ontdekt, waardoor twee rijstroken direct werden afgesloten en het verkeer werd omgeleid over de vluchtstrook.

4 uur geleden