Zorgen VN-mensenrechtenchef Turk over 'dodelijke onrust' Venezuela
GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Turk, is naar eigen zeggen "diep bezorgd over de dodelijke onrust" in Venezuela sinds de omstreden presidentsverkiezingen van zondag. Hij is "gealarmeerd over signalen van buitenproportioneel gebruik van geweld door wetshandhavers, samen met geweld door gewapende individuen die de regering steunen".
Hij roept de autoriteiten op "het recht van de Venezolanen te respecteren om samen te komen en vreedzaam te demonstreren en om hun mening vrij en zonder angst te kunnen uiten".
De linkse regering van president Nicolás Maduro stelt dat hij weer is herkozen. Volgens de oppositie heeft hij een verkiezingsnederlaag geleden en kreeg de kandidaat van de oppositie 70 procent van de stemmen. Maduro kwam aan de macht na het overlijden elf jaar geleden van de autoritair regerende linkse populist Hugo Chávez (1954-2013) die in 1999 aan de macht was gekomen.
Volgens de mensenrechtenchef zijn betogingen tegen Maduro in minstens zeventien van de 24 deelstaten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
5 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
11 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
17 uur geleden