Zorgen VN-mensenrechtenchef Turk over 'dodelijke onrust' Venezuela
GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Turk, is naar eigen zeggen "diep bezorgd over de dodelijke onrust" in Venezuela sinds de omstreden presidentsverkiezingen van zondag. Hij is "gealarmeerd over signalen van buitenproportioneel gebruik van geweld door wetshandhavers, samen met geweld door gewapende individuen die de regering steunen".
Hij roept de autoriteiten op "het recht van de Venezolanen te respecteren om samen te komen en vreedzaam te demonstreren en om hun mening vrij en zonder angst te kunnen uiten".
De linkse regering van president Nicolás Maduro stelt dat hij weer is herkozen. Volgens de oppositie heeft hij een verkiezingsnederlaag geleden en kreeg de kandidaat van de oppositie 70 procent van de stemmen. Maduro kwam aan de macht na het overlijden elf jaar geleden van de autoritair regerende linkse populist Hugo Chávez (1954-2013) die in 1999 aan de macht was gekomen.
Volgens de mensenrechtenchef zijn betogingen tegen Maduro in minstens zeventien van de 24 deelstaten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
4 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
7 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
10 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
12 uur geleden