Zorgen over risico beschadiging Waddenzee bestaan nog bij UNESCO
HARLINGEN (ANP) - De zorgen over het behoud van de werelderfgoedstatus van de Waddenzee zijn door de Nederlandse regering niet weggenomen. Dat meldt de Waddenvereniging maandag op basis van een voorlopig besluit van het internationale werelderfgoedcomité van UNESCO.
UNESCO maakte eerder al duidelijk dat Nederland meer moet doen om de universele waarden van werelderfgoed Waddenzee te waarborgen. Zo waren er toen bijvoorbeeld al zorgen over het effect van nieuwe gaswinning op de Waddenzee en deze zijn er nu nog steeds.
In het voorlopige besluit benadrukt UNESCO de cumulatieve effecten van een actie die kunnen leiden tot beschadiging van de Waddenzee, zoals mijnbouwprojecten of het ingraven van een stroomkabel door de droogvallende zeebodem.
Ternaard
UNESCO vraagt de Nederlandse regering onder meer af te zien van nieuwe gaswinningsplannen bij Ternaard. Ook zou de milieueffectrapportage over de stroomkabels in de Waddenzee voorgelegd moeten worden aan de International Union for Conservation of Nature (IUCN).
De Waddenvereniging hoopt dat de herhaalde oproep van UNESCO "een steun in de rug zal zijn voor alle mensen die van de Wadden houden. En daarmee voor het behoud van de Waddenzee als uniek, aaneengesloten en onvervangbaar Nederlands natuurgebied van wereldklasse".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
4 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
6 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
6 uur geleden