Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen over rente en inflatie zetten Aziatische beurzen lager

Zorgen over rente en inflatie zetten Aziatische beurzen lager

TOKIO (ANP) - De belangrijkste Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag omlaag, in navolging van de koersverliezen op Wall Street. De zorgen dat de renteverhogingen door de centrale banken, om de hoge inflatie te bestrijden, een wereldwijde economische recessie zullen veroorzaken keerden weer terug op de beursvloeren. Eerder deze week heerste er juist nog optimisme over de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse bedrijven, die ondanks de verslechterde economische vooruitzichten goed blijven presteren.

De Nikkei in Tokio stond kort voor sluiting van de markt 1,1 procent in de min. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse export in september met bijna 29 procent is gestegen. Dat was meer dan verwacht. De import nam vanwege de duurdere invoer van energie met bijna 46 procent toe, waardoor Japan voor de veertiende maand op rij een handelstekort had.

Beleggers hielden ook de Japanse yen in de gaten die is gezakt tot laagste niveau sinds 1990 ten opzichte van de dollar. De Bank of Japan greep eerder al in op de valutamarkten om de waarde van de munt te stutten en handelaren verwachten dat de centrale bank dat opnieuw gaat doen.

China

De Chinese beurzen verloren verder terrein door de zorgen over het toenemende aantal coronabesmettingen in Beijing. De Chinese president Xi Jinping hield tijdens het congres van de Communistische Partij vast aan het strikte zero-Covid-beleid dat de economische groei van het land dit jaar flink al onder druk heeft gezet.

Ook zijn beleggers teleurgesteld dat de leiders geen nieuwe steunmaatregelen aankondigden om de economie en de noodlijdende vastgoedsector uit het slop te trekken. De Chinese centrale bank hield daarnaast voor de tweede maand op rij de belangrijke rentetarieven voor leningen met een looptijd van een en vijf jaar ongewijzigd. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,4 procent.

Ook de Hang Seng-index in Hongkong ging verder omlaag en raakte tussentijds 2,4 procent kwijt. De index koerst daarmee af op het laagste niveau in dertien jaar. Vooral de grote Chinese technologiebedrijven moesten het opnieuw ontgelden. Webwinkelconcern Alibaba en internet- en gamesbedrijf Tencent verloren rond de 5 procent. Maaltijdbezorger Meituan leverde 6 procent in. In Seoul daalde de Kospi 1,4 procent onder aanvoering van de Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix (min 3,6 procent). De All Ordinaries in Sydney verloor 1,2 procent.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

4 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

5 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

7 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

7 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

8 uur geleden