Zorgen over Omikron-variant houden beurshandel in de greep
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak blijft dinsdag in de greep van de zorgen over de nieuwe coronavariant Omikron. Na het voorzichtige herstel van een dag eerder lijken beleggers hun aandelen weer van de hand te doen door de vrees dat de bestaande vaccins minder goed werken tegen de Omikron-variant.
De negatieve stemming volgt op uitlatingen van topman Stéphane Bancel van de Amerikaanse farmaceut en vaccinmaker Moderna. Bancel zei tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat hij verwacht dat de huidige vaccins minder effectief zijn tegen de nieuwe coronavariant. Ook verklaarde hij dat het mogelijk maanden kan duren om een nieuw vaccin, die wel goed werkt tegen de variant, te ontwikkelen en te produceren.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren ruim 1 procent lager te beginnen aan de laatste dag van november. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met flinke verliezen openen. De futures voor de beurzen in New York wijzen momenteel ook op stevige openingsverliezen voor Wall Street.
SBM Offschore
In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend omlaag. In Tokio sloot de Nikkei opnieuw 1,6 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds dik 2 procent in de min. De beursgraadmeter in Shanghai hield het verlies beperkt tot 0,1 procent, mede dankzij een onverwachte groei van de bedrijvigheid in de Chinese industrie in november na een krimp in oktober.
Bij de bedrijven meldde SBM Offshore een definitief contract te hebben getekend met Braziliaanse Petrobras voor het gebruik van het opslag- en productieschip Alexandre de Gusmão. In augustus werd al een intentieverklaring gesloten. Het contract heeft een looptijd van 22,5 jaar. Het schip zal door Petrobras worden ingezet op het Mero-olieveld in het Santos Basin, ongeveer 160 kilometer voor de kust van Arraial do Cabo in de staat Rio de Janeiro.
Fastned
Fastned liet weten zijn eerste vier snellaadstations voor elektrische auto's in Frankrijk te hebben geopend. Daarmee voegt het snellaadbedrijf een zesde land toe aan zijn Europese netwerk. De komende weken opent Fastned nog eens vijf extra laadstations in Frankrijk.
De euro was 1,1323 dollar waard, tegen 1,1262 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen opnieuw omlaag na de opleving op maandag. Een vat Amerikaanse olie werd 3,3 procent goedkoper op 67,74 dollar. Een vat Brentolie zakte 3,6 procent in prijs tot 70,83 dollar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
18 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
20 uur geleden