Zorgen over hoge kosten energie-eiland voor Belgische kust
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De kosten voor de aanleg van een kunstmatig energie-eiland voor de kust van België zijn hard gestegen en de topman van Elia Group, die de opdracht moet uitvoeren, zegt dan ook "heel bezorgd" te zijn over de kostenstijgingen van het project.
Het eiland, het Prinses Elisabeth eiland gedoopt, moet de elektriciteit van nieuwe windparken op de Noordzee naar land sturen. De bouw van het eiland moest 2,2 miljard euro kosten, maar dat bedrag is nu al opgelopen tot 7 miljard euro.
Elia heeft er steeds op gewezen dat op lange termijn de opbrengsten en voordelen van het eiland doorslaggevend zijn. Maar de nieuwe topman van het bedrijf, Bernard Gustin, zegt nu erg bezorgd te zijn.
"Elia is een verantwoordelijk bedrijf, we zijn dan ook bezorgd over de kosten. Maar we moeten ook naar de lange termijn kijken", aldus Gustin. "We mogen binnen tien jaar geen spijt hebben van onze beslissing. Dat zou een ramp zijn." Het is de bedoeling dat Elia in het eerste kwartaal van 2025 een beslissing neemt over het verdere ontwerp van het energie-eiland.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.
29 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook budgetmaatschappij Transavia rekent sinds begin deze week extra kosten vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen. Het gaat om een toeslag van 5 euro op een aantal vluchten, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van De Telegraaf.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Audax heeft Van Ditmar Boeken verkocht aan een investeringsfonds. Audax, moederbedrijf van winkelketens Bruna en Readshop, werd begin dit jaar overgenomen door Lector Capital. Na een evaluatie van het portfolio is besloten de boekentak af te stoten.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
4 uur geleden