Zorgen over hoge kosten energie-eiland voor Belgische kust
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De kosten voor de aanleg van een kunstmatig energie-eiland voor de kust van België zijn hard gestegen en de topman van Elia Group, die de opdracht moet uitvoeren, zegt dan ook "heel bezorgd" te zijn over de kostenstijgingen van het project.
Het eiland, het Prinses Elisabeth eiland gedoopt, moet de elektriciteit van nieuwe windparken op de Noordzee naar land sturen. De bouw van het eiland moest 2,2 miljard euro kosten, maar dat bedrag is nu al opgelopen tot 7 miljard euro.
Elia heeft er steeds op gewezen dat op lange termijn de opbrengsten en voordelen van het eiland doorslaggevend zijn. Maar de nieuwe topman van het bedrijf, Bernard Gustin, zegt nu erg bezorgd te zijn.
"Elia is een verantwoordelijk bedrijf, we zijn dan ook bezorgd over de kosten. Maar we moeten ook naar de lange termijn kijken", aldus Gustin. "We mogen binnen tien jaar geen spijt hebben van onze beslissing. Dat zou een ramp zijn." Het is de bedoeling dat Elia in het eerste kwartaal van 2025 een beslissing neemt over het verdere ontwerp van het energie-eiland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
3 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
4 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
4 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
5 uur geleden