Zorgen over bedreiging en intimidatie van Joden in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Meerdere partijen in de Rotterdamse gemeenteraad hebben in een brief aan het college van B en W hun zorgen geuit over de in hun ogen toenemende bedreiging en intimidatie van Joden in de stad. Aanleiding voor de brief is een incident waarbij vorige week een jongen met keppel na bezoek aan de synagoge in Blijdorp op weg naar de supermarkt werd uitgescholden en bespuugd.
"Bij andere incidenten werden joodse jongeren uitgescholden en uitgedaagd te vechten. En ons zijn nog diverse andere voorbeelden ter ore gekomen", aldus de fracties van VVD, Leefbaar Rotterdam en de ChristenUnie. "Slachtoffers, in veel van deze gevallen nog kinderen, zijn geschrokken en vragen zich af of zij nog wel alleen over straat kunnen." De voorzitter van de Joodse Gemeente Rotterdam spreekt over "een geest die uit de fles is".
Het intimideren, bedreigen en fysiek belagen van Joden in Rotterdam heeft volgens de fracties "niets te maken met kritiek op Israël, maar is puur en verwerpelijk antisemitisme". De partijen stellen dat "ferme veroordeling van antisemitisme vaak uitblijft en men zich liever verstopt achter clichés en algemeenheden".
De fracties willen van het stadsbestuur weten of dat hun zorgen deelt en of Rotterdam "permanent in contact staat met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap over hun veiligheid". Ook willen ze weten wie de daders zijn en of de veiligheidsmaatregelen op dit moment afdoende zijn.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.
6 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.
6 uur geleden