Zorgen om nekletsel motorcrosser Herlings
FAENZA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft het ziekenhuis in het Italiaanse Bologna verlaten en reist donderdag naar België voor nader onderzoek aan zijn nek, rug en schouder. Dat meldde zijn team KTM na de Grote Prijs van Faenza, waarin de Nederlander niet kon starten na een zware val in de training voorafgaande aan de races.
Teammanager Dirk Gruebel maakt zich zorgen. "We praten over een behoorlijke klap die zijn nek, rugwervels en ook zijn schouder hebben moeten verwerken. Ik hoop dat het niet al te ernstig is, dus laten we de onderzoeken afwachten. Ik kan geen exacte datum noemen, maar ik verwacht wel dat hij enkele weken nodig heeft om te herstellen."
Herlings ging in de vierde ronde van de training op het circuit van Faenza hard onderuit en maakte een rare val. Hij landde hard op zijn hoofd en bleef ook een tijdje roerloos liggen. Hij werd vervoerd naar een ziekenhuis in Bologna voor eerste onderzoeken. "Het was echt een flinke klap op zijn hoofd. Jeffrey kreeg gelukkig vrij snel weer gevoel in zijn armen en benen, maar we vonden het belangrijk om hem volledig te laten onderzoeken. We hebben de resultaten van de scans nog niet, maar hij is wel ontslagen uit het ziekenhuis", aldus Gruebel.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
35 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
36 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
2 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Demi Schuurs heeft met haar dubbelpartner Ellen Perez uit Australië de derde ronde bereikt van het vrouwendubbel op Wimbledon. De 32-jarige Limburgse tennisster en de Australische versloegen Solana Sierra uit Argentinië en María Camila Osorio uit Colombia in twee sets: 6-3 6-1.
3 uur geleden