Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen om economie drukken op Europese beurzen

Zorgen om economie drukken op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen blijven woensdag in de buurt van de slotstanden van een dag eerder. Beleggers maken zich zorgen om de groei van de economie na tegenvallende cijfers over de industriële bedrijvigheid in veel Europese landen. Ook een flinke daling van de Duitse winkelverkopen leidde tot zorgen.

Beleggers zaten al met de hoger dan verwachte inflatie in de eurozone in hun achterhoofd die dinsdag bekend was gemaakt. Die inflatie zorgde er onder meer voor dat Duitse winkels in april ruim 5 procent minder verkochten, terwijl op een min van 0,5 procent was gerekend. Tegelijkertijd groeit de bedrijvigheid in de industrie minder hard en staat er ook een rem op nieuwe orders.

De AEX-index in Amsterdam daalde rond het middaguur door de economische zorgen 0,3 procent tot 710,56 punten. De MidKap ging 0,2 procent omhoog tot 1014,68 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs speelden wat van hun eerdere winst kwijt en stonden tot 0,2 procent in de plus. De FTSE in Londen stond 0,1 procent in het rood.

Winkelvastgoedverhuurder

Bij de grote bedrijven steeg winkelvastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield 1,5 procent. Dataleverancier Wolters Kluwer was met een min van 1,7 procent de grootste daler in de AEX. AkzoNobel steeg 0,7 procent. Het verfbedrijf neemt de Afrikaanse activiteiten van de Japanse branchegenoot Kansai Paint over en breidt daardoor zijn aanwezigheid in zuidelijk en oostelijk Afrika uit.

ABN AMRO steeg 0,1 procent bij de middelgrote bedrijven. De bank gaat klanten die alleen een spaarrekening hebben daar geld voor rekenen, net als branchegenoten SNS en Regiobank.

Navigatiedienstverlener

Navigatiedienstverlener TomTom (plus 1,7 procent) ontslaat vijfhonderd mensen bij het onderdeel dat navigatiekaarten maakt. Dat komt neer op ongeveer een tiende van al het personeel van het bedrijf. De afgelopen tijd heeft TomTom flink geïnvesteerd in een nieuwe manier van kaarten maken op een meer geautomatiseerde wijze.

In het buitenland staat Deutsche Bank (plus 0,7 procent) in de belangstelling. Topman Asoka Wöhrmann van vermogensbeheertak DWS is opgestapt nadat de Duitse justitie dinsdag een inval had gedaan. DWS wordt beschuldigd van 'greenwashing', waarbij investeringen groener of duurzamer worden voorgedaan dan ze daadwerkelijk zijn.

De euro was 1,0725 dollar waard, tegen 1,0733 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 116,57 dollar. Brentolie steeg 1,7 procent in prijs naar 117,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

24 minuten geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

50 minuten geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

2 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

8 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

8 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

10 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

12 uur geleden