Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen om Chinese industrie drukken Aziatische beurzen omlaag

Zorgen om Chinese industrie drukken Aziatische beurzen omlaag

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag gezakt. Uit China kwamen cijfers die wijzen op een krimp van de omvangrijke industrie van het land. Dat voedt zorgen over een lagere economische groei van de grootmacht. Daarnaast zijn de spanningen rond Taiwan opnieuw opgelopen nadat het Taiwanese leger waarschuwingsschoten had gelost om een Chinese drone te verdrijven.

Chinese fabrieken hadden in augustus te maken met coronalockdowns in bepaalde gebieden en verplichte energiebesparing vanwege de hoge temperaturen, waardoor de sector volgens een officiële inkoopmanagersindex in augustus licht is gekrompen. De bedrijvigheid in andere sectoren nam wel toe. Uit Japan kwamen juist verrassend goede cijfers over de industrie.

De Nikkei-index in Tokio noteerde tussentijds een min van 0,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong verloor ook 0,4 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,2 procent. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,1 procent. De Kospi in Seoul hield het hoofd boven water en klom 0,5 procent

In Hongkong was BYD een opvallende daler nadat bekend was geworden dat het investeringsvehikel van de bekende Amerikaanse belegger Warren Buffett zijn belang in het bedrijf sterk had afgebouwd. De fabrikant van elektrische auto's, bussen, accu's en ander groot materieel verloor daarop 9,5 procent aan beurswaarde.

Luchtvaartmaatschappij Korean Air won 2,5 procent in Seoul na het nieuws dat de Zuid-Koreaanse overheid de verplichte coronatest voor buitenlandse reizigers schrapt. Branchegenoot Asiana Air steeg ruim 3 procent en ook aandelen van hotelketens en touroperators wonnen aan waarde.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

4 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

4 uur geleden
Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

6 uur geleden
Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

8 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

9 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

10 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

11 uur geleden