Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen om Chinese industrie drukken Aziatische beurzen omlaag

Zorgen om Chinese industrie drukken Aziatische beurzen omlaag

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag gezakt. Uit China kwamen cijfers die wijzen op een krimp van de omvangrijke industrie van het land. Dat voedt zorgen over een lagere economische groei van de grootmacht. Daarnaast zijn de spanningen rond Taiwan opnieuw opgelopen nadat het Taiwanese leger waarschuwingsschoten had gelost om een Chinese drone te verdrijven.

Chinese fabrieken hadden in augustus te maken met coronalockdowns in bepaalde gebieden en verplichte energiebesparing vanwege de hoge temperaturen, waardoor de sector volgens een officiële inkoopmanagersindex in augustus licht is gekrompen. De bedrijvigheid in andere sectoren nam wel toe. Uit Japan kwamen juist verrassend goede cijfers over de industrie.

De Nikkei-index in Tokio noteerde tussentijds een min van 0,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong verloor ook 0,4 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,2 procent. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,1 procent. De Kospi in Seoul hield het hoofd boven water en klom 0,5 procent

In Hongkong was BYD een opvallende daler nadat bekend was geworden dat het investeringsvehikel van de bekende Amerikaanse belegger Warren Buffett zijn belang in het bedrijf sterk had afgebouwd. De fabrikant van elektrische auto's, bussen, accu's en ander groot materieel verloor daarop 9,5 procent aan beurswaarde.

Luchtvaartmaatschappij Korean Air won 2,5 procent in Seoul na het nieuws dat de Zuid-Koreaanse overheid de verplichte coronatest voor buitenlandse reizigers schrapt. Branchegenoot Asiana Air steeg ruim 3 procent en ook aandelen van hotelketens en touroperators wonnen aan waarde.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone stijgt tot 1,9 procent in februari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.

11 minuten geleden
Politie corrigeert: toch geen wachtwoorden gelekt na hack Odido

DEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.

21 minuten geleden
Eerste vlucht vanuit Dubai naar Duitsland na begin oorlog Iran

FRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.

31 minuten geleden
IMF: te vroeg om impact oorlog op wereldeconomie te schatten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten

45 minuten geleden
ECB-bestuurder: rente niet alleen afhankelijk van energieprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.

1 uur geleden
Reisbranche: dagelijks overleg met ministerie over Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden
Odido-klanten zonder mobiel internet door stroomstoring Stedin

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.

1 uur geleden