Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen NOC*NSF over sportfinanciering blijven onveranderd groot

Zorgen NOC*NSF over sportfinanciering blijven onveranderd groot

ARNHEM (ANP) - Plannen van de regering dreigen te voorkomen dat Nederland op de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 ook maar in de buurt komt van de score van Parijs. In de Franse hoofdstad behaalde TeamNL vijftien gouden medailles. Maatregelen als de verhoging van de kansspelbelasting en de verlaging van de subsidies aan gemeenten hebben grote gevolgen voor de top- en breedtesport, zo waarschuwden voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg en algemeen directeur Marc van den Tweel rond de algemene vergadering van sportkoepel NOC*NSF.

Met het (voorlopig) vervallen van de eerder aangekondigde btw-verhoging op sport, cultuur en media zijn de problemen niet voorbij, betoogde Van Zanen. "Er komen nog donkere wolken aan", zei ze, doelend op de verhoging van de belasting die de bijdrage van de Nederlandse Loterij aan de sport onder druk zet en het korten van de subsidies aan gemeenten. Ook het budget van BOSA, geld dat bedoeld is om de kwaliteit van sportaccommodaties te waarborgen en verduurzaming te versnellen, dreigt fors omlaag te gaan.

Meer uit Sport

Narváez wint derde etappe Ronde van Zwitserland na lange vlucht

BAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.

13 minuten geleden
Tennisser Zverev na twee tiebreaks naar halve finales Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.

1 uur geleden
Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

7 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

1 dag geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

1 dag geleden
Longo Borghini neemt in Zwitserland leiderstrui over van De Vries

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.

1 dag geleden
Tennisser De Jong door afmelding geplaatst voor Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.

1 dag geleden