Zorgen NOC*NSF over sportfinanciering blijven onveranderd groot
ARNHEM (ANP) - Plannen van de regering dreigen te voorkomen dat Nederland op de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 ook maar in de buurt komt van de score van Parijs. In de Franse hoofdstad behaalde TeamNL vijftien gouden medailles. Maatregelen als de verhoging van de kansspelbelasting en de verlaging van de subsidies aan gemeenten hebben grote gevolgen voor de top- en breedtesport, zo waarschuwden voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg en algemeen directeur Marc van den Tweel rond de algemene vergadering van sportkoepel NOC*NSF.
Met het (voorlopig) vervallen van de eerder aangekondigde btw-verhoging op sport, cultuur en media zijn de problemen niet voorbij, betoogde Van Zanen. "Er komen nog donkere wolken aan", zei ze, doelend op de verhoging van de belasting die de bijdrage van de Nederlandse Loterij aan de sport onder druk zet en het korten van de subsidies aan gemeenten. Ook het budget van BOSA, geld dat bedoeld is om de kwaliteit van sportaccommodaties te waarborgen en verduurzaming te versnellen, dreigt fors omlaag te gaan.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
16 minuten geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
5 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden