Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen in VS om onbedoeld effect van prijsplafond Russische olie

Zorgen in VS om onbedoeld effect van prijsplafond Russische olie

WASHINGTON (ANP) - Binnen de regering van de Amerikaanse president Joe Biden groeien de zorgen over onbedoelde gevolgen van het plan om een prijsplafond op Russische olie in te stellen. Die maatregel moet voorkomen dat de oorlogskas van het Kremlin profiteert van hoge olieprijzen. Maar na de forse productieverlaging door OPEC en bondgenoot Rusland dreigt het prijsplafond een nieuwe piek in olieprijzen te veroorzaken, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

Het idee achter het prijsplafond, waarover de G7 in principe een akkoord bereikte, is dat nog voldoende olie de wereldmarkt bereikt maar de inkomsten voor Rusland beperkt blijven. Als bedrijven meewerken aan de verkoop van Russische olie boven de vastgestelde maximumprijs kan ze dat op straffen komen te staan. Ook de Europese Unie heeft hierover een compromis bereikt.

Amerikaanse regeringsambtenaren zijn onder andere bang dat de Russische president Poetin de olietoevoer afknijpt bij de invoering van een prijsplafond, wat de wereldmarktprijzen alleen maar opdrijft. Eerder deze week kwam topman Patrick Pouyanné van het Franse olieconcern TotalEnergies met dezelfde waarschuwing. Zo'n schok volgt dan op de al sterke prijsschommelingen die de productievermindering door de OPEC+ met 2 miljoen vaten per dag teweegbracht.

Ondanks de bedenkingen krijgt het plan voor een prijsplafond op olie veel steun binnen de Amerikaanse regering, stellen de ingewijden. Het wordt gezien als de beste van een aantal slechte opties om de Russische olie-inkomsten te beperken wegens de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

2 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

3 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

3 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

7 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

7 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

8 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

10 uur geleden