Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen in Kamer om verwachte uitstroom bij fiscus

Zorgen in Kamer om verwachte uitstroom bij fiscus

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst moet de komende jaren zeker 12.000 mensen werven, vooral omdat een aanzienlijk deel van het personeel op korte termijn met pensioen gaat. Dit leidt tot grote zorgen onder Kamerleden, die zich afvragen of dit wel mogelijk is. Verantwoordelijk staatssecretaris Marnix van Rij kon de parlementariërs donderdag niet helemaal geruststellen in een debat over de fiscus.

De 12.000 fte die de Belastingdienst moet zien aan te nemen, komt neer op bijna de helft van het totale personeelsbestand. "Ja, dan staat je hele organisatie op knappen", concludeert PVV-Kamerlid Elmar Vlottes in het debat. Hij wil vooral weten welke invloed de uitstroom heeft op de ICT-kennis bij de fiscus. VVD'er Wendy van Eijk vreest dat veel kennis en ervaring verloren gaan. Zij wil weten welke onderdelen van de Belastingdienst het meest in de problemen dreigen te raken.

Zowel Inge van Dijk (CDA) als NSC-Kamerlid Folkert Idsinga wil van Van Rij specifieke plannen zien. "Wat is het masterplan", vraagt Idsinga zich af. GroenLinks-PvdA-Kamerlid Senna Maatoug wil ook weten wat de bewindsman gaat doen als hij dit jaar niet de benodigde 3250 fte kan werven.

Personeelstekort

Het personeelstekort bij de Belastingdienst is al langer een punt van zorg. De Algemene Rekenkamer kwam eerder deze maand met een rapport waaruit blijkt dat de fiscus 400 paar handen tekortkomt voor de inning van uitgestelde belastingschulden uit de coronatijd. In het jaarplan van de Belastingdienst wordt het tekort aan mensen als "topprioriteit" gezien.

De uitdaging is groot maar beheersbaar, zegt Van Rij in reactie op de zorgen uit de Kamer. Hij wil "niet overoptimistisch" zijn. Maar pas over enkele jaren, als alle systemen vervangen zijn en de Belastingdienst weer grote hervormingen aankan, wordt duidelijk wat de precieze risico's zijn. Voor nu kan de fiscus het nog aan. "Het is niet zo dat we door de hoeven zakken", aldus de bewindsman. Er wordt intussen volop geworven, en Van Rij zelf geeft lezingen bij opleidingen om mensen enthousiast te maken over werk bij de fiscus, benadrukt hij.

Wel blijft het aantrekken van technisch personeel uiterst moeilijk, erkent ook de staatssecretaris. "We weten allemaal dat het in deze arbeidsmarkt, die krap is, vechten is om ICT'ers."

Meer uit Binnenland

Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

3 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

5 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

7 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

8 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

12 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

12 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

17 uur geleden