Zorgen in grensgebied over winkel- en tankuitstapjes
ENSCHEDE (ANP) - Bestuurders aan beide zijden van de Nederlands-Duitse grens maken zich grote zorgen over uitstapjes die bewoners van het grensgebied maken naar het buurland. De burgemeesters van de Duitse Kreis Borken hebben een brandbrief naar de Duitse regering gestuurd dat de coronamaatregelen in het grensgebied gelijkgetrokken moeten worden. De Nederlandse burgemeesters van Enschede en Winterswijk zijn dat met hen eens.
In Duitsland is de horeca nog beperkt open, terwijl die in Nederland is gesloten. In Nederland zijn daarentegen nog winkels open en in Duitsland is dat verboden. Het gevolg is dat Nederlanders de grens oversteken om goedkoop te tanken en uit te gaan. Duitsers komen naar Nederland om te winkelen. Grensverkeer rijdt af en aan. De bestuurders verwachten zondag nog extra drukte.
"Er moeten maatregelen komen die de vele duizenden mensen tegenhouden die gewend zijn om in het buurland te winkelen of uit te gaan", bepleiten de Nederlandse en Duitse bestuurders. "Landelijke maatregelen tegen verspreiding van het virus, zoals verplichte sluitingen, hebben geen zin als het een paar kilometer verderop heel anders is."
De Duitse burgemeesters sluiten niet uit dat de grens dichtgaat voor niet-beroepsmatig passagiersvervoer. Langs de grens met België weert de Vlaamse politie sinds vrijdag Nederlanders die in hun land willen tanken.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
40 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
51 minuten geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
4 uur geleden