Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen in Friesland dat Waddenzee werelderfgoedstatus verliest

Zorgen in Friesland dat Waddenzee werelderfgoedstatus verliest

LEEUWARDEN (ANP) - De Friese gedeputeerde voor mijnbouw Friso Douwstra (CDA) en meerdere partijen in Provinciale Staten maken zich zorgen over het mogelijk intrekken van de werelderfgoedstatus van de Waddenzee. De VN-organisatie UNESCO heeft daarmee gedreigd als Nederland, Duitsland en Denemarken doorgaan met gas- en zoutwinning onder de zee. Minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei moet dit jaar een besluit nemen over gaswinning bij het dorp Ternaard.

"De brieven van UNESCO liegen er niet om", zei Douwstra na vragen van GrienLinks, PvdA, SP en Partij voor de Dieren. "We weten niet wat de gevolgen zijn als de status als Werelderfgoed wordt ingetrokken. De effecten op het gebied, de naamsbekendheid, het toerisme en de natuur kennen we niet. Maar dat het effect gaat hebben, weten we." Douwstra hoopt dat het niet zover komt.

Daan Olivier van de PvdA zei dat Friesland hard op weg is om het wingewest van het land te worden, nu 42 procent van het Nederlandse aardgas in de provincie wordt gewonnen. "Friesland is al de mijnbouwprovincie van Nederland, dat is een feit", aldus Douwstra.

Jochem Knol van GrienLinks vroeg Douwstra of hij nieuw onderzoek over de gevolgen van gaswinning op de ecologie op Ameland van de Australische James Cook University bij het ministerie aandraagt. Dat gebeurt al, volgens de gedeputeerde. "Maar of het in de besluitvorming wordt meegenomen, weten we niet. De documenten die daarin meetellen worden niet openbaar gemaakt."

Meer uit Politiek

Nederland loopt weg bij IMF-vergadering om Russische speech

BANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.

6 uur geleden
Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

ROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."

23 uur geleden
Yeşilgöz ziet rechtse steun voor belastingplan nog steeds zitten

DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.

1 dag geleden
Kabinet wil infrastructuur weer op orde brengen met 18 miljard

DEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.

1 dag geleden
Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

1 dag geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

1 dag geleden
JA21 niet dichter bij kabinet na gesprek over asiel met minister

DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."

1 dag geleden