Zorgen in Friesland dat Waddenzee werelderfgoedstatus verliest
LEEUWARDEN (ANP) - De Friese gedeputeerde voor mijnbouw Friso Douwstra (CDA) en meerdere partijen in Provinciale Staten maken zich zorgen over het mogelijk intrekken van de werelderfgoedstatus van de Waddenzee. De VN-organisatie UNESCO heeft daarmee gedreigd als Nederland, Duitsland en Denemarken doorgaan met gas- en zoutwinning onder de zee. Minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei moet dit jaar een besluit nemen over gaswinning bij het dorp Ternaard.
"De brieven van UNESCO liegen er niet om", zei Douwstra na vragen van GrienLinks, PvdA, SP en Partij voor de Dieren. "We weten niet wat de gevolgen zijn als de status als Werelderfgoed wordt ingetrokken. De effecten op het gebied, de naamsbekendheid, het toerisme en de natuur kennen we niet. Maar dat het effect gaat hebben, weten we." Douwstra hoopt dat het niet zover komt.
Daan Olivier van de PvdA zei dat Friesland hard op weg is om het wingewest van het land te worden, nu 42 procent van het Nederlandse aardgas in de provincie wordt gewonnen. "Friesland is al de mijnbouwprovincie van Nederland, dat is een feit", aldus Douwstra.
Jochem Knol van GrienLinks vroeg Douwstra of hij nieuw onderzoek over de gevolgen van gaswinning op de ecologie op Ameland van de Australische James Cook University bij het ministerie aandraagt. Dat gebeurt al, volgens de gedeputeerde. "Maar of het in de besluitvorming wordt meegenomen, weten we niet. De documenten die daarin meetellen worden niet openbaar gemaakt."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt dat de toegangscontrole bij stadions beter moet. "Dat dit soort hoeveelheden vuurwerk naar binnen gesmokkeld worden, dat kan natuurlijk niet", zei hij naar aanleiding van het vuurwerk dat Feyenoord-hooligans gooiden bij de recente wedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven mensen raakten toen gewond.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken "betreurt het" dat Israël een medewerker van de ambassade in Israël en een van de vertegenwoordiging in Ramallah het land uitzet. Zij werkten als waarnemers in het internationaal steuncentrum voor Gaza in Kiryat Gat. De CDA-minister zegt het besluit uiteindelijk wel te respecteren. "Uiteraard verandert er ook niets aan ons besluit om producten uit illegale nederzettingen te weren."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.
1 dag geleden