Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen in Frankrijk om Spelen 2024 van Parijs na chaos bij finale

Zorgen in Frankrijk om Spelen 2024 van Parijs na chaos bij finale

PARIJS (ANP) - De chaos rond het Stade de France bij de finale van de Champions League heeft in Frankrijk tot zorgen geleid over de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. Diverse politici reageerden kritisch op de gebrekkige organisatie rond de voetbalfinale tussen Real Madrid en Liverpool (1-0). De wedstrijd begon ruim een half uur later dan gepland, omdat duizenden Engelse supporters het stadion niet in kwamen. De politie zette traangas in toen sommige voetbalfans over de hekken rond het stadion klommen en zo naar binnen wisten te dringen.

"Een schande voor Frankrijk", schrijft de voormalige presidentskandidaat Nicolas Dupont-Aignan op Twitter. Nathalie Loiseau, een Française die namens de partij van president Emmanuel Macron in het Europees Parlement zit, deelde op Twitter tv-beelden van de ongeregeldheden. "Een constatering: we zijn nog niet klaar voor de Spelen van Parijs 2024. Wat ik hoop: dat we ons hiervan nu bewust zijn en dat de staat, de stad en de organisatoren echt samen gaan optrekken."

Volgens de Europese voetbalbond UEFA ontstonden de problemen omdat heel wat fans van Liverpool over valse kaarten bleken te beschikken. Ze kwamen daardoor niet door de toegangshekken en dat leidde weer tot lange wachtrijen buiten het stadion. Ook de Franse autoriteiten geven de Engelse supporters de schuld. "De pogingen van duizenden Engelse fans om via inbraak of fraude het stadion in te komen, hebben het werk van de stewards en politieagenten heel lastig gemaakt", aldus Amélie Oudéa-Castéra, de Franse minister van Sport. "Geweld hoort niet thuis in de stadions."

Parlementaire enquête

Andere politici vinden juist dat de Franse overheid zelf fouten heeft gemaakt. Marine Le Pen, die het vorige maand tijdens de Franse presidentsverkiezingen moest afleggen tegen Macron, riep zondag op om een parlementaire enquête in te stellen om uit te zoeken hoe het zo mis kon gaan. Jean-Luc Mélenchon, ook een presidentskandidaat, sprak van een "compleet falen" van de veiligheidsdiensten. "Er zijn duizenden valse kaartjes verkocht en niemand had iets door." De Franse politie meldde dat één persoon is gearresteerd die vijftig valse tickets probeerde te verkopen.

De clubleiding van Liverpool heeft om een onderzoek gevraagd naar de oorzaak van de chaos.

Meer uit Voetbal

New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

1 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

1 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

2 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

3 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

3 uur geleden
Koeman twijfelt of hij op WK direct met Depay moet starten

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.

3 uur geleden