Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen in Eurogroep over nationale steunpakketten energiecrisis

Zorgen in Eurogroep over nationale steunpakketten energiecrisis

LUXEMBURG (ANP) - De steun waarmee de EU-landen hun burgers en bedrijven te hulp schieten om de energienota's te kunnen betalen moet tijdelijk en doelgericht zijn, kostenefficiënt en gericht op de kwetsbaren en op verduurzaming. Dat heeft minister Sigrid Kaag (Financiën) haar collega's van de eurolanden voorgehouden tijdens een vergadering van de Eurogroep in Luxemburg.

De ministers gaven daar tekst en uitleg over hun nationale steunpakketten. Het enorme steunpakket van 200 miljard euro dat Duitsland bekend heeft gemaakt valt niet overal in de EU even goed.

Doordat rijke landen, zoals Duitsland en Nederland, financieel veel aankunnen maar andere niet, bestaat het risico dat de energiecrisis een wig drijft tussen de EU-lidstaten, zei onder anderen de Franse minister Bruno Le Maire. Le Maire pleit ervoor om 20 miljard euro aan EU-subsidies te gebruiken om die zwakkere landen te steunen. Hij vindt bovendien dat de energiecrisis om een wereldwijd antwoord vraagt.

Inflatie

Volgens Eurogroepvoorzitter Paschal Donohoe groeit het besef wel bij de ministers van Financiën van de eurozone (de Eurogroep) hoe belangrijk coördinatie van de steunmaatregelen is, om bijvoorbeeld te voorkomen dat er oneerlijke concurrentie ontstaat tussen bedrijven in de verschillende landen. In een gezamenlijke verklaring zeggen ze ook geen beleid te zullen voeren dat de inflatie nog verder omhoog kan stuwen. Die bedroeg vorige maand in de eurozone al gemiddeld 10 procent.

Kaag wees erop dat de regeringen "op een dun koord balanceren". Door hun burgers en bedrijven zoveel mogelijk te steunen, bestaat het risico dat de schulden verder oplopen. Ze waarschuwt dat de schuldhoudbaarheid in het oog moet worden gehouden.

Meer uit Financieel

Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

42 minuten geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

1 uur geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

1 uur geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

1 uur geleden
CNV vraagt kabinet om verlaging brandstofaccijns met 20 cent

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut kreeg het afgelopen jaar de helft meer klanten

LONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.

1 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

7 uur geleden