Zorgen Hartstichting over wegblijven patiënten om coronavirus
DEN HAAG (ANP) - De Hartstichting maakt zich zorgen over berichten dat mensen met acute hartklachten wegblijven bij de spoedeisende hulp omdat ze vrezen voor besmetting met het coronavirus na opname in een ziekenhuis. "Als iemand klachten heeft en zich zorgen maakt over het hart, dan adviseren we dringend om de dokter of 112 te alarmeren", aldus een woordvoerster van de stichting.
Ze voegt eraan toe dat de Hartstichting ook de eigen kanalen gebruikt om de oproep onder de aandacht te brengen. Dat gebeurt onder meer via sociale media.
Cardiologen van het HagaZiekenhuis in Den Haag en van het ziekenhuis VieCurie in Venlo zeiden in NRC dat hartpatiënten ziekenhuizen mijden en ook minder naar de huisarts gaan als ze klachten hebben. Dat zou te maken hebben met de vrees een coronabesmetting op te lopen en de angst om drukke dokters "lastig te vallen".
De Hartstichting zegt dat angst om naar het ziekenhuis te gaan niet nodig is, maar dat die wel te verklaren valt. "Patiënten met hart- en vaatziekten kunnen ernstig ziek worden door het coronavirus, en lopen meer kans om eraan te overlijden", aldus de stichting. "Het is al bekend dat onder de ernstig zieke Covid-19-patiënten, veel patiënten met hart- en vaatziekten zijn. Zij kunnen ernstige complicaties zoals hartfalen of een ontstoken hartspier oplopen en zelfs overlijden."
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem is, na het definitief vaststellen van de verkiezingsuitslag van de herstemming op 29 april, zoals verwacht de grootste fractie geworden in de gemeenteraad. De lokale partij krijgt zeven zetels, net zoveel als het aantal zetels dat de partij kreeg bij de verkiezingen op 18 maart.
17 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc heeft een opvarende van het cruiseschip Hondius opgenomen, die mogelijk besmet is met het hantavirus. Dat meldt het Nijmeegse ziekenhuis.
40 minuten geledenMADRID (ANP) - Alle mensen die nu aan boord van het cruiseschip Hondius zijn, hebben geen symptomen van het hantavirus. Dat laat rederij Oceanwide Expeditions donderdag weten. Het bedrijf zegt in contact te zijn met de autoriteiten over de plek van aankomst, quarantainemaatregelen en tests van alle passagiers en bemanningsleden.
49 minuten geledenJAMESTOWN (ANP) - Dertig opvarenden van de Hondius zijn op 24 april op het eiland Sint-Helena van boord gegaan, meldt bedrijf Oceanwide Expeditions. Onder hen was het Nederlandse echtpaar, van wie de man op dat moment al was overleden en de vrouw later overleed, en een derde Nederlander.
51 minuten geledenARNHEM (ANP) - De 36-jarige Veysel Ü. heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen dan bij de rechtbank voor de moord op twee broers in de McDonald's in Zwolle. Het gerechtshof in Arnhem legde hem donderdag 26,5 jaar cel op; de rechtbank kwam eerder tot dertig jaar. Reden voor de lagere straf is de stoornis die de verdachte in detentie heeft opgelopen. Ook de lange duur van de afwikkeling van de strafzaak heeft het hof meegewogen.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.
1 uur geleden