Zorgen Haagse fractie PvdD over finish Tour de France Femmes
DEN HAAG (ANP) - De raadsfractie van de Partij voor de Dieren in Den Haag maakt zich zorgen over de geplande finish van de eerste etappe van de Tour de France Femmes. De streep is getrokken in Kijkduin. "Deze locatie ligt tussen twee kwetsbare Natura 2000 gebieden in. De 'toeters en bellen' van een grote internationale wielerwedstrijd zullen de rust en leefomgeving verstoren voor dier en natuur", stelt Robin Smit, raadslid van de Partij voor de Dieren, op de website van de Haagse afdeling van de partij.
De Partij voor de Dieren heeft met een aantal vragen opheldering gevraagd aan het college. "Den Haag neemt allerlei maatregelen om kwetsbare natuurgebieden te beschermen. Een sportevenement organiseren rondom deze natuurgebieden staat hier haaks op", stelt Smit, die van de betrokken wethouder wil weten hoe de gevolgen op de omliggende natuur zijn afgewogen bij de keuze voor Kijkduin als finishplaats. De eerste etappe van de Tour de France voor vrouwen is op 12 augustus.
Tegenover Omroep West liet wethouder Hilbert Bredemeijer (CDA, sport) weten trots te zijn op de komst van de Tour de France Femmes naar Kijkduin. Hij is "stomverbaasd dat dit sportieve feest waar de hele stad van gaat genieten wordt gebruikt om zo'n punt te maken". Het evenement moet "inwoners stimuleren te gaan sporten" en wordt volgens Bredemeijer georganiseerd "met respect voor de natuur".
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
4 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden