Zorgen Haagse fractie PvdD over finish Tour de France Femmes
DEN HAAG (ANP) - De raadsfractie van de Partij voor de Dieren in Den Haag maakt zich zorgen over de geplande finish van de eerste etappe van de Tour de France Femmes. De streep is getrokken in Kijkduin. "Deze locatie ligt tussen twee kwetsbare Natura 2000 gebieden in. De 'toeters en bellen' van een grote internationale wielerwedstrijd zullen de rust en leefomgeving verstoren voor dier en natuur", stelt Robin Smit, raadslid van de Partij voor de Dieren, op de website van de Haagse afdeling van de partij.
De Partij voor de Dieren heeft met een aantal vragen opheldering gevraagd aan het college. "Den Haag neemt allerlei maatregelen om kwetsbare natuurgebieden te beschermen. Een sportevenement organiseren rondom deze natuurgebieden staat hier haaks op", stelt Smit, die van de betrokken wethouder wil weten hoe de gevolgen op de omliggende natuur zijn afgewogen bij de keuze voor Kijkduin als finishplaats. De eerste etappe van de Tour de France voor vrouwen is op 12 augustus.
Tegenover Omroep West liet wethouder Hilbert Bredemeijer (CDA, sport) weten trots te zijn op de komst van de Tour de France Femmes naar Kijkduin. Hij is "stomverbaasd dat dit sportieve feest waar de hele stad van gaat genieten wordt gebruikt om zo'n punt te maken". Het evenement moet "inwoners stimuleren te gaan sporten" en wordt volgens Bredemeijer georganiseerd "met respect voor de natuur".
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de Olympische Spelen in Milaan net als vier jaar eerder naast het brons op de ploegenachtervolging gegrepen. Het team van bondscoach Rintje Ritsma, met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga, verloor in het Milano Speed Skating Stadium de troostfinale van China met een miniem verschil van 0,09 seconde.
23 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
2 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
2 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
4 uur geleden