Zorgen bij Turkije om niet fitte toptalent Güler
DORTMUND (ANP/RTR) - Toptalent Arda Güler is mogelijk niet fit genoeg om zaterdag te beginnen bij Turkije in de groepswedstrijd tegen Portugal op het EK voetbal in Duitsland. Dat zei bondscoach Vincenzo Montella op een persconferentie.
De 19-jarige tiener blonk uit in het met 3-1 gewonnen duel met Georgië. Hij was de maker van de 2-1. "Helaas is hij fysiek niet 100 procent fit", zei Montella. "Het gaat niet zo goed met hem, dus we zullen zaterdag beslissen of we hem inzetten. Dat doen we op het laatste moment. Ik hoop hem nog te kunnen opstellen."
Güler was de jongste speler ooit die scoorde tijdens zijn eerste duel op een EK voetbal. De voetballer van Real Madrid verdrong met zijn doelpunt tegen Georgië Cristiano Ronaldo van de eerste plaats. Ronaldo was 19 jaar en 128 dagen toen hij scoorde namens Portugal op het EK 2004. Güler was 19 jaar en 114 dagen oud, veertien dagen jonger.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
48 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
57 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
15 uur geleden