'Zorgen bij schoolleiders over voldoende personeel'
DEN HAAG (ANP) - Schoolleiders maken zich zorgen over het tijdspad en de beschikbaarheid van het personeel voor het Nationaal Programma Onderwijs na corona. Meer schoolleiders (56 procent) zijn wel positiever over het plan zelf. In maart was dit nog 23 procent. Dat meldt de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) na een onderzoek onder schoolleiders.
Scholen willen het extra geld volgens het onderzoek vooral gebruiken voor extra handen in de klas. Zo wil ongeveer de helft van de scholen werken met kleine groepen en het geld uitgeven aan onderwijsassistenten, interventies gericht op het welzijn van leerlingen, klassenverkleining of individuele instructie. "De grootste uitdaging waar scholen voor staan is het aantrekken van personeel, want daar is in het onderwijs al een groot tekort aan. Zijn ze wel te vinden en kunnen we dus wel de juiste hulp en ondersteuning bieden? Dat is een zorg die veel leeft bij schoolleiders en is al langer een structureel probleem", aldus voorzitter Petra van Haren.
Naast extra personeel zijn onder meer feedback, een-op-een-begeleiding, samenwerkend leren, sportieve activiteiten, leren van en met medeleerlingen, betrokkenheid van ouders en uitbreiding van het onderwijs belangrijke onderwerpen om geld in te steken. "Investeren in professionaliseren van mensen en daarmee een langer en structureler effect bereiken is een kans, juist ook voor schoolleiders zélf."
Volgens de schoolleiders is er door het structurele personeelstekort en de wisselende afwezigheid van leerkrachten en leerlingen vanwege corona extra druk op scholen. Door corona waren schoolleiders afgelopen maanden veel bezig met het inrichten van regulier onderwijs, afstandsonderwijs en van vervanging voor afwezige leraren. "Ook het beantwoorden van zorgvragen van ouders, leerlingen en personeel behoeft aandacht en tijd. Daarbij wordt hard gewerkt aan de analyse voor het Nationaal Plan Onderwijs na corona. Dit plan komt in veel gevallen ook vooral op de schouders van de schoolleiders", zegt Van Haren. "Het maken van een goed plan, overleg met team en medezeggenschap kosten tijd. Voldoende tijd en aandacht voor de kwaliteit van onderwijs staat op dit moment daardoor nog onder druk."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Politievakbond ACP wil dat er met het lokale gezag wordt gereflecteerd over de handhaving rond de boerenacties op snelwegen richting Den Bosch en het dodelijke ongeluk dat vrijdag plaatsvond op de A59 bij Heesch. Dat ongeluk gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door trekkers op de snelweg.
55 minuten geledenSINT HUBERT (ANP) - Het is "niet fair" om direct een verband te leggen tussen actievoerende boeren in Den Bosch en het dodelijk ongeluk op de A59, zegt vicevoorzitter Jos Ubels van de actiegroep Farmers Defence Force (FDF).
1 uur geledenWERKENDAM (ANP) - Een 52-jarige man uit Werkendam (Noord-Brabant) is vorige week door geweld om het leven gekomen, meldt de politie. Een man van 41 is aangehouden op verdenking van mogelijke betrokkenheid bij de dood van het slachtoffer. De verdachte is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die heeft besloten dat hij langer vast blijft zitten, maakt de politie zaterdag bekend.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor de achtste keer dit jaar is er een regionale tropische nacht vastgesteld. In Vlissingen werd het volgens berekeningen van het KNMI 24 uur lang niet kouder dan 20,9 graden. Als de temperatuur niet onder de 20 graden komt, wordt er gesproken van een tropische nacht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse supermarkten waarschuwen voor kipdijspiesjes. In de verpakking van 100 gram zitten mogelijk onvoldoende gegaarde kipdijspiesjes en deze zijn daarom niet geschikt voor directe consumptie. "Eet het product niet", adviseert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.
19 uur geleden