Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgen bij kastelen en historische buitenplaatsen

Zorgen bij kastelen en historische buitenplaatsen

DOESBURG (ANP) - Bestuurders en directies van kastelen en historische buitenplaatsen maken zich grote zorgen over de organisatorische en financiële gevolgen van de coronacrisis. Dat meldt de Stichting Kastelen, historische Buitenplaatsen & Landgoederen (sKBL). Hierin zijn ruim 180 Nederlandse kastelen en historische buitenplaatsen vertegenwoordigd. Voor een deel van de 71 museaal benutte huizen zijn de sluitingsgevolgen zeer zorgelijk. Dit is een conclusie uit een deelonderzoek onder kastelen en historische buitenplaatsen binnen een landelijk onderzoek naar de crisisgevolgen door de Federatie Instandhouding Monumenten (FIM).

Alle ondervraagden binnen de sKLB melden dat vrijwel alle evenementen zoals huwelijken, vergaderingen en diners zijn afgelast. Ook kunnen rondleidingen en educatieve programma's niet doorgaan en zijn tuinen en parken niet of slechts gedeeltelijk toegankelijk. Voor tal van kastelen en historische huizen kan dit vergaande financiële gevolgen hebben. De ondervraagden geven aan het onder deze omstandigheden enige weken tot een paar maanden te kunnen uitzingen, maar dat het mislopen van inkomsten op den duur consequenties heeft voor onderhoud en beheer van de kastelen en historische buitenplaatsen.

Meer uit Binnenland

Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

1 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

1 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

1 uur geleden
In LUMC opgenomen cruiseschippassagier is besmet met hantavirus

LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.

3 uur geleden
WHO: maatregelen aan boord Hondius tegen verspreiding virus

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

4 uur geleden
Radboudumc: opgenomen patiënt heeft het hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.

5 uur geleden
Koninklijke Marechaussee: brand 't Harde door springstof-oefening

DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.

5 uur geleden